کد خبر: ۴۴۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
ليگ قهرمانان آسيا اصلاً ساده نيست. به هيچ‌وجه‌؛ اگر حضور در اين ليگ و جام گرفتن در آن آسان بود كه تيم‌هاي ايراني سردسته اين ليگ بودند و كاپيتان ليگ قهرمانان مي‌شدند.
به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرورزشی،وقتي در اين ليگ هيچي نمي‌شويم حتماً سخت است و آن‌گاه كه جام به تيم‌هاي كره‌اي و ژاپني مي‌رسد بي‌ترديد يك جاي كار ما مي‌لنگد‌؛ شايد بايد به همان نكته‌اي كه كي‌روش گفت اشاره كنيم‌؛ سطح ليگ ايران ضعيف است و تيم‌ها در معرفي پديده‌ها ايراد دارند. كيفيت زمين‌ها فاجعه است و امكانات سخت‌افزاري باشگاه‌ها تعريفي ندارد.
بگذريم و بگذاريد درباره قرعه‌كشي ليگ قهرمانان آسيا صحبت كنيم. حتماً ديديد كه نمايندگان ايران با چه تيم‌هايي همگروه شدند. وقتي كار به ليگ قهرمانان مي‌كشد و مثلاً استقلال در گروه الهلال قرار مي‌گيرد نمي‌دانيم چه اتفاقي رخ مي‌دهد كه همه ما آسان‌گير مي‌شويم.
يعني هيچ انتظاري از نمايندگان ايران نداريم و براي استقلال و پرسپوليس و ساير تيم‌هاي ايراني دلسوزي مي‌كنيم.
يك الهلال براي فوتبال ايران كه حريف تيم‌هاي ژاپني و كره‌اي نمي‌شود براي ما مثال گاليور است در سرزمين لي‌لي‌پوت‌ها!
چرا اين‌قدر كار را در ليگ قهرمانان آسيا بزرگ مي‌بينيم و سرنوشت تيم‌هاي ايراني را در هاله‌اي از ابهام بررسي مي‌كنيم اما وقتي نوبت به تيم ملي مي‌رسد اسپانيا و پرتغال ناگهان تبديل به حريفان كوچكي مي‌شوند كه كي‌روش بايد تمام آنها را تار و مار كند؟
چانه را در تيم ملي بزرگ مي‌گيريم و در ليگ قهرمانان كوچك‌؛ كجاي كار ايراد دارد؟ در تحليل ما چه نكته‌هايي نهفته است كه اين‌گونه درباره‌‌اش بحث مي‌كنيم؟
پرسپوليس به مصاف الوصل امارات مي‌رود، آن‌گاه الوصل را براي خود تبديل به یک غول بي‌شاخ و دم مي‌كنيم اما وقتي كار به بازي ايران و مثلاً آرژانتين مي‌كشد، ياران مسي تبديل مي‌شوند به همان كريم‌شيره‌اي معروف كه نمي‌توانست راست و صاف راه برود.
در ليگ قهرمانان آسيا، حذف هر تيم ايراني براي ما تبديل به عادت شده اما يك تساوي ناقابل تيم ملي پس از ركوردهاي پياپي برد در فوتبال آسيا به يك فاجعه بزرگ ملي تعبير مي‌شود!
كلاه‌تان را قاضي كنيد‌؛ چرا ما در ليگ قهرمانان آسيا از تيم‌های‌مان جام نمي‌خواهيم اما وقتي به تيم ملي مي‌رسيم تازه رؤياهاي‌مان رنگ و جلاي تازه‌اي به خود مي‌گيرند!

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار