کد خبر: ۴۵۶۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
قیمت نفت برنت امروز ۱۵ سنت معادل ۰.۲ درصد رشد داشت و به ۶۷ دلار و ۷۷ سنت رسید.
کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا موجب شد تا قیمت نفت در روز نخست معاملات هفتگی با افزایش همراه باشد. قیمت نفت هم اکنون در نزدیکی بالاترین رقم های حدود 3 سال اخیر که هفته گذشته به ثبت رسید قرار دارد.

به گزارش نامه نیوز بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 18 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 61 دلار و 62 سنت رسید که با رقم 62 دلار و 21 سنت ثبت شده در هفته گذشته فاصله چندانی ندارد.

قیمت نفت برنت هم امروز 15 سنت معادل 0.2 درصد رشد داشت و به 67 دلار و 77 سنت رسید. قیمت نفت برنت در هفته گذشته به رقم 68 دلار و 27 سنت رسید که بالاترین رقم از می 2015 تاکنون بود.

تجار گفتند، افزایش قیمت ها ناشی از کاهش جزئی در تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا بوده که در هفته منتهی به 5 ژانویه با 5 مورد کاهش به 742 سکو رسیده است.

به رغم این کاهش تعداد سکوها، همچنان انتظار می رود تولید نفت آمریکا در آینده بسیار نزدیک از 10 میلیون بشکه در روز فراتر برود. در حال حار تنها روسیه و عربستان بیش از 10 میلیون بشکه در روز تولید می کنند.

ریک اسپونر، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «قیمت نفت آمریکا اکنون در محودهد ای قرار دارد که انتظار می رود موجب افزایش تولید نفت شیل شود.»

افزایش تولید نفت آمریکا فاکتور اصلی در خنثی کردن کاهش تولید های اوپک و روسیه است که از ابتدای ژانویه سال گذشته آغاز شده و قرار است تا پایان امسال ادامه داشته باشد.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت گفت: «رویارویی اوپک و شیل آمریکا» در سال جاری یک عامل کلیدی در تعیین قیمت ها خواهد بود. وی در عین حال اضافه کرد که آشفتگی های سیاسی در خاورمیانه نیز همچنان یک عامل مهم برای بازارهای نفت است.

منبع: تسنیم
برچسب ها: نفت ، نفت ، نفت
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار