کد خبر: ۴۵۶۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: با اعزام ۳ فروند کشتی آتش‌خوار بزرگ به محل حادثه، از شدت آتش کاسته شده است.
سیروس‎کیان ارثی ، مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران امروز (دوشنبه،18 دی ماه)در خصوص وضعیت کشتی نفتکش حادثه دیده تحت مدیریت این شرکت در آبهای منطقه چین اظهار کرد: عملیات اطفاء حریق و مهار آتش کشتی به طور مداوم و مستمر ادامه دارد، به طوریکه با اعزام 3 فروند کشتی آتش‌خوار بزرگ به محل حادثه از شدت آتش کاسته شده است.

به گزارش نامه  نیوز وی  افزود: به دلیل ادامه آتش و وجود گازهای سمی ناشی از حریق، امکان دسترسی ورود به داخل کشتی فراهم نشده است.

کیان ارثی با بیان اینکه علی‌رغم وضعیت فعلی کشتی و آسیب‎های وارده به آن، احتمال غرق شدن این کشتی اندک است، تصریح کرد: در حال حاضر 2 فروند کشتی شرکت ملی نفتکش و یک فروند کشتی کشتیرانی ایران با نظارت و مدیریت مرکز جستجو و نجات شانگهای به طور مستمر عملیات جستجو و یافتن دریانوردان مفقود شده را ادامه می‎دهند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه در نتیجه این اقدامات، صبح امروز پیکر یک دریانورد مجهز به لباس ویژه نجات پیدا شده است، گفت: این بیانگر این است که پرسنل کشتی تانکر احتمالا فرصت استفاده از وسایل نجات را داشته‎اند.

وی درخصوص هویت این فرد گفت: اقدامات لازم برای شناسایی و احراز هویت پیکر وی در حال انجام است.

کیان ارثی ادامه داد: با وجود حضور تیم کارشناسی شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در شانگهای، شب گذشته تیم جدیدی متشکل از کارشناسان این شرکت و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور پیگیری امور مربوط به کشتی حادثه دیده به منطقه اعزام شد.

وی گفت: کمیته اضطراری شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در این شرکت تشکیل شد و 24 ساعته عملیات امداد و نجات را تحت کنترل و نظارت دارد و آخرین اخبار و اطلاعات موثق را به اطلاع عموم خواهد رساند.

گفتنی است؛ کشتی نفتکش سوئزمکس حامل میعانات گازی پس از برخورد یک فروند کشتی فله‎بر چینی با آن در ساعت 20 شنبه شب در 158 مایلی آبهای شرقی منطثه چین دچار حادثه و حریق شد. در اثر این سانحه 32 سرنشین و دریانورد این کشتی تانکر مفقود شدند که عملیات امداد و نجات برای یافتن آنها همچنان ادامه دارد.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آخرین ، وضعیت ، کشتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
بیشتر ببینید
بشنوید
پیشنهاد خاص
آخرین اخبار