کد خبر: ۴۵۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
سرمربی ذوب‌آهن اصفهان از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و همچنین مسعود شجاعی دفاع کرد.
امیر قلعه‌نویی امروز در گفت‌وگویی رادیویی در خصوص آخرین وضعیت ذوب‌آهن و اتفاقات فوتبال ایران نکاتی را ارائه کرد.

به گزارش نامه نیوز، اظهارات سرمربی ذوب آهن که تیمش در هفته نوزدهم باید به مصاف سپاهان برود را در ادامه می خوانید:

اشتباهات داوری
نیم‌فصل دوم شرایط تیم ما بسیار خوب بود، ۱۰ امتیاز کسب کردیم و یک گل خورده داشتیم اما باید بگویم در این ادوار گذشته تیم فوتبال ذوب‌آهن یکی از مظلوم‌ترین تیم‌هایی بود که از نظر داوری به مشکل خورد. خیلی از بازی‌ها ذوب آهن با توجه به صحبت‌های کارشناسان از اشتباهات داوری لطمه خورده است. من زمانی که به تیم ذوب‌آهن آمدم برنامه‌های زیادی داشتم و طبق برنامه به دنبال این بودم که تیم قدرتمندی را روانه این مسابقات کنم اما زمانی که بعضی از بازیکنان مدنظر تیم دلشان با تیم نیست و طبق برنامه کاری را انجام نمی دهند مطمئنا شرایط تغییر می کند. 

تماس با بازیکنان
متأسفانه اوایل فصل آن چیز که فکر می‌کردم نشد و طبق برنامه‌هایم تیم جلو نرفت، وقتی افرادی با بعضی از بازیکنانم صحبت می‌کنند و تمرکزشان را بر هم می‌زنند دیگر نمی‌شود روی بازیکن حساب ویژه‌ای باز کرد. اما دیگر گذشت و خداراشکر می‌کنم در نیم‌فصل دوم شرایط تیم بسیار خوب است، روان بازی می‌کند، تا به امروز ۱۰ امتیاز کسب کردیم، درست است که داوری در بعضی نتایج تأثیرگذار بود اما رفته رفته نتایجمان بهتر خواهد شد. در بعضی پست‌ها به دنبال این هستیم تا بازیکنان مورد نظرمان را جذب کنیم تا نقاط ضعف هایمان برطرف شود.

دربی اصفهان
همیشه بازی‌های اصفهان حساس و زیبا بود، وقتی بازی رفت مقابل سپاهان را واگذار کردیم جو ورزشگاه بسیار آرام و مناسب بود، من زمانی که در سپاهان هم بودم همین جو در ذوب‌آهن بود، همیشه بازی‌های خوبی برگزار شده و ما با توجه به اینکه در جدول نیاز مبرمی به ۳ امتیاز داریم باید طوری بازی کنیم تا پیروز از میدان خارج شویم، تیم سپاهان کادر فنی بسیار خوبی دارد و می‌دانم در حال حاضر جایگاهی که دارند در شأن سپاهان نیست و امیدوارم هواداران بازی خوبی مشاهده کنند.

لیگ قهرمانان 
ذوب‌آهن در این چند ساله اخلاق‌مدار بوده است، سال گذشته با ۲۸ میلیارد تومان  تیم بسته شده است اما امسال ۱۲ میلیارد؛ من یک مطلبی را به صراحت بیان کنم که باشگاه ذوب‌آهن واقعاً به معنای واقعی باشگاه است. همه چیز از لحاظ سخت‌افزاری و امکانات فراهم است، امیدوارم مدیران کارخانه و باشگاه در خصوص بودجه ذوب‌آهن تجدید نظر کنند تا شرایط به نفع تیم ذوب‌آهن تمام شود، از همین فرصت استفاده می‌کنم و قول می‌دهم ذوب‌آهن یکی از بهترین تیم‌های حاضر در لیگ آسیا خواهد بود.

حضور بانوان در ورزشگاه‌ها
وقتی ما اسم ایران را یدک می‌کشیم یعنی یک کشور، یعنی اینکه همه ما باید به فکر هم باشیم، برایم سوال است چرا بانوان در ورزشگاه حضور پیدا نکنند؟ چرا شرایط را برای بانوان مهیا نکنیم؟ یا سوال دیگر، چرا مسعود شجاعی که برای تیم ملی زحمت کشیده در حال حاضر نباید در تیم ملی باشد؟ چرا ما فرهنگ خوبی را در ورزشمان جایگزین نکردیم، باید بیشتر به فکر ورزش کشور، فرهنگ کشور و جوانان کشورمان باشیم.

اظهارات دادکان
دادکان یکی از بزرگان فوتبال ایران است، هم مؤمن است و هم مسلمان. هرچه می‌گوید از روی دلسوزی است،  اگر حرفی می‌زند(مهندسی شدن مجمع فدراسیون‌ها) به خاطر این است که خاک ورزش را خورده است و درک می‌کند که مشکل اصلی ورزش کشور چه چیزی است. متأسفانه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به دنبال این نیستیم تا با کار مشارکتی کارمان جلو برود و در واقع کار مشارکتی بلد نیستیم. در خیلی از انتخابات، چه انتخابات ورزشی و چه انتخابات سیاسی به دنبال این نبودیم که با همکاری و همدلی کارمان جلو رود، هر فردی که آمده معمولاً ۴ سال دوم ریاستش کم‌کار بوده، آدم‌های خودش را بر سرکار آورده است و به دنبال این نبوده است که به فکر مردم باشد.

برنامه کارلوس کی‌روش 
چند ماهی بیشتر به شروع جام جهانی باقی نمانده و باید در این مدت همه تلاش کنند تا تیم ملی در اجرای برنامه‌های خود به موفقیت برسد. تیم ملی خوب از دل باشگاه و لیگ خوب می‌آید. برنامه کی‌روش برای ریکاوری برای تیم‌های شهرستانی سخت است. ما روز جمعه بازی می‌کنیم و بازیکن قرار است از اصفهان به تهران بیاید و سپس بازگردد. در این شرایط دو پرواز را تجربه می‌کنند و در ارتفاع قرار می‌گیرند فشار زیادی متحمل خواهند شد. حال اگر بازی ما مثلا در تبریز یا اهواز بوده باشد بازیکن حداقل 3 تا 4 پرواز را پشت سر خواهد گذاشت. شهرهای دیگر مثل تهران نیست که هر روز به همه شهرها پرواز داشته باشد. در این شرایط با توجه به پرواز‌های متعدد بازیکن بعد از دو سه هفته فرسوده می‌شود. این برنامه برای تیم‌های تهران ایده‌آل است اما برای تیم‌های شهرستانی شرایط فرق می‌کند. به هر حال کی‌روش علم بالایی دارد و از لحاظ نتیجه‌گیری و عملکرد شرایط خوبی داشته اما با این شرایط بازیکنان شهرستانی ریکاوری نمی‌شود و افت خواهند کرد.

دلایل موفقیت‌ پرسپولیس
برای رسیدن به موفقیت شرایط داخل زمین مثل بازیکنان و مربی و ... مهم است و مورد دیگر مسائل بیرون زمین مثل ثبات مدیریت، امکانات و ... اهمیت زیادی دارد. برانکو از دوستان خوب من است. جا دارد خاطره‌ای را بیان کنم. زمانیکه در سال 2007 سرمربی تیم ملی شدم اجلاسی در برزیل برگزار می‌شد که در آنجا برانکو هم حاضر بود. در آن سه روز او تمامی اطلاعات و تجربه‌اش را در اختیار من گذاشت. پرسپولیس در این سا‌ل‌ها مربی خوب و مهره‌های خوبی داشته و نباید از زحماتی مدیران سابق مثل محمد رویانیان و علی اکبر طاهری هم گذشت. باید قبول کنیم که پرسپولیس در سال‌های اخیر شرایط بسیار خوبی داشته است.

حسن ختام با یک شعر
باید به سمتی برویم که از فوتبال لذت ببریم. می‌خواهم صحبت‌هایم را با بیان چند بیت شعر به پایان ببرم:
باران که شدى مپرس ، این خانه‌ی‌ کیست
سقف حرم و مسجد و میخانه‌ یکیست
باران که شدى، پیاله‌ها را نشمار
جام و قدح و کاسه و پیمانه‌ یکیست
با سوره ى دل ، اگر خدارا خواندى
حمد و فلق و نعره‌ى مستانه یکیست
گر درک کنى خودت خدا را بینى
درکش نکنى،کعبه و بتخانه یکیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار