کد خبر: ۴۵۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۵
دادستان عمومی و انقلاب قزوین ازاعدام مرد روستایی خبرداد که در جریان معامله یک قطعه زمین، طرف مقابل را به قتل رسانده بود.
به گزارش نامه نیوز در این جنایت  که سال 88 در روستای «زاغه» واقع در شهرستان آبیک رخ داده بود مردی به نام سعید، در جریان نزاع بر سر معامله زمین، مردی به‌نام احمد را کشته بود. او پس از فرار  دستگیر و در دادگاه کیفری قزوین محاکمه شده بود.
قاتل در دفاع از خود گفته بود: داخل مغازه‌ام بودم که احمد آمد و بعد هم با خودرواش به طرف زمینی رفتیم که قبلاً به او فروخته بودم. اما مدتی بعد معامله را فسخ کرده بودم. او در بین راه از بابت اینکه معامله را فسخ کرده و زمین را به قیمت بالاتری به شخص دیگری فروخته بودم بسیار عصبانی بود. به همین خاطر داخل خودور با هم درگیر شدیم که او از داشبورد چیزی شبیه طلق یا شیشه چراغ جلوی ماشین درآورد. قصد داشت من را بزند که دستش را گرفتم و یکی دو ضربه به گردنش زدم که ناگهان متوجه خونریزی زیاد گردنش شدم. البته در همین هنگام ماشین به داخل جوی آب افتاد. وقتی دیدم خون به سر و صورتم پاشید، ترسیدم و فرار کردم.
صادقی نیارکی گفت: پزشکی قانونی نیز علت قتل  را «بریدگی ناحیه گردن و خونریزی ناشی از آن» اعلام کرد که پرونده به محاکم کیفری استان قزوین ارسال شد. قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین نیزپس ازمحاکمه او را به قصاص محکوم کردند و دیوانعالی کشور هم این حکم را تأیید کرد.
سرانجام با توجه به اصرارخانواده مقتول، عامل جنایت صبح چهارشنبه با حضور مسئولان قضایی در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار آویخته شد.ب
منبع : رکنا
برچسب ها: زندان ، زندان ، زندان
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار