کد خبر: ۴۵۷۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه آمریکا پشت پرده اغتشاشات اخیر است گفت: در حوادث اخیر سوء استفاده از فضای مجازی در دستور کار دشمنان بود.
غلامحسین محسنی اژه ای در صد و بیست و سومین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن سالروز فرار شاه، گفت: در این هفته های اخیر مجددا شرارت های آمریکا را داشتیم که در دست وی را پشتیبانی اغتشاشات شاهد بودیم.

به گزارش نامه نیوز ، سخنگوی قوه قضاییه افزود: آنها گمان می کردند که می توانند روی موج نارضایتی مردم سوار شوند به همین دلیل نیروهای خود را بین مردم فرستادند. روشن شد که آنها از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام استفاده کردند که سوء استفاده از فضای مجازی هم در دستور کارشان بود.

محسنی اژه ای ضمن تقدیر از حرکت انقلابی مردم گفت: مردم علاوه بر فاصله گرفتن از اغتشاشگران؛ پس از چند روز در راهپیمایی ها انزجار خود از آمریکا را نشان دادند.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به تحریم های جدید آمریکا گفت: آمریکای فلک‌زده نمی داند که از سوی مردم ما چقدر منفور است.

معاون اول قوه قضاییه افزود: مردم می دانند وقتی اینطور کسی را تحریم می کنند در کارنامه آن فرد نکته مثبت خواهد بود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: طبق قانون کسانی که در اغتشاشات فعال بوده و از دشمنان بودند، مجازات می شوند. از همان ابتدا تاکید شد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی مراقب باشند افرادی که از مردم عادی بودند، جوان بوده و شاید سخنی هم گفته باشند اما آسیبی به اماکن نزده باشند، اینها را دستگیر نکند. البته اغتشاش خیابانی است و ممکن است کسانی بازداشت شوند با این حال از ابتدا گفته شد که سوء سابقه برای این دسته از افراد لحاظ نشود.

وی با اشاره به وضعیت برخی بازداشتی ها گفت: در دو مرحله عده کثیری از بازداشت شدگان آزاد شدند. این افراد اغلب قبل از معرفی به دادسرا آزاد شدند.

حدود ۶۲۲ قرار بازداشت موقت صادر شد

وی در خصوص مجموع بازداشتی های تهران گفت: ۵۵ بازداشتی در تهران داشتیم.کل کشور تا دیروز حدود ۴۵۵نفر بود که احتمالا دیروز و امروز بخشی آزاد شدند.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص اینکه برخی می گویند سینا قنبری کسی که در زندان خودکشی کرده است؛ مرتبط با اغتشاشات نبوده است، گفت: این فرد دانشجو نبوده و معتاد بوده است.

۲۵نفر در مجموع از مردم در خیابان کشته شدند

وی افزود: ۲۵نفر در مجموع از مردم در خیابان کشته شدند. سلاح های مورد استفاده و موثر در کشته شدن این تعداد از سلاح های افراد نظامی نبوده است.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می‌گردد...

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار