به‌روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰
کد خبر: ۴۶۵۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
وزیر امور خارجه انگلیس قرار است در سخنرانی امروز خود به رای‌دهندگان مدافع ماندن این کشور در اتحادیه اروپا بگوید که ترس از بریگزیت معنا ندارد.

به گزارش نامه نیوز، به نقل از روزنامه گاردین، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس و یکی از مدافعان سرسخت بریگزیت قرار است در سخنرانی امروز(چهارشنبه) با تاکید بر اتحاد مردم انگلیس اعلام می‌کند که جلوگیری از ادامه روند بریگزیت فاجعه‌بار خواهد بود.

جانسون در سخنرانی خود که متن آن از سوی وزارت خارجه انگلیس منتشر شده است، می‌گوید: من نگرانم که برخی افراد مصمم هستند روند بریگزیت را متوقف کنند اما معتقدم چنین اقدامی اشتباه فاجعه‌باری خواهد بود که می‌تواند منجر به رشد دائمی خیانت شود. اگر این پروژه اجرا شود به یک موفقیت ملی دست می‌یابیم. بر همین اساس ما باید با آنهایی که هنوز نگرانی‌ دارند، ارتباط برقرار کنیم. تنها کافی نیست که به طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا بگوییم که آنها بازنده هستند. ما باید با همبستگی حرکت کنیم.

جانسون در این نشست می‌گوید: من تلاش خواهم کرد که به کسانی که نگران بریگزیت هستند بگویم که این نگرانی‌ها بی‌پایه و اساس هستند. بریگزیت بستر ایجاد ترس نیست بلکه امید با خود به همراه دارد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که چوکا اومونا، قانونگذار حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس سخنرانی پیشروی جانسون را "بالاترین سطح دورویی" خوانده است.

همچنین اندرو آدونیست عضو مجلس اعیان به روزنامه گاردین گفت: مردم تلاش می‌کنند بریگزیت را متوقف کنند زیرا از سوی برخی از جمله بوریس جانسون فریب خورده‌اند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: جانسون ، انگلیس ، برگزیت
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار