کد خبر: ۴۶۷۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۰
همسر رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق در نامه‌ای به معاون اول این حزب از وی خواست، به خواسته اکثریت اعضای حزب پاسخ داده و هرچه سریع‌تر با برگزاری نشست اعضای کمیته رهبری، زمان برگزاری کنگره را تعیین کند.
 هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی، رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق به تازگی در نامه سرگشاده خود به کوسرت رسول علی،معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان نوشت: امیدوارم تا امروز (یک‌شنبه) نشست اعضای حزب را برگزار و زمان برگزاری کنگره حزب را تعیین کنید؛ در غیر این‌صورت مسئولیت تاریخی بر عهده خواهید گرفت.

به گزارش نامه نیوز وی در ادامه نامه خود افزود: من به عنوان یک خواهر از شما می‌خواهم که در سریع‌ترین زمان ممکن این نشست را برگزار کنید تا این که اعضای حزب را از نگرانی‌های موجود و چشم‌انتظاری نجات دهید و این تنها خواسته من نیست بلکه خواسته تمامی ارگان‌ها و نهادها و اعضا و طرفداران حزب است.

اتحادیه میهنی کردستان عراق تحت رهبری جلال طالبانی یکی از احزاب مهم کرد عراقی بود که نقش تعیین‌کننده‌ای در ثبات و امنیت در کردستان عراق و عراق ایفا کرده و شخص  طالبانی  نیز در طول ریاست‌جمهوری خود بر عراق نقش مهمی در همزیستی احزاب عراقی داشت.

بدنبال بیماری طالبانی و بستری شدن وی تنش‌های داخلی در اتحادیه میهنی کردستان عراق افزایش یافت؛ به نحوی که این حزب جایگاه خود را در منطقه کردستان عراق و عراق از دست داد.

فوت طالبانی بار دیگر این تنش‌ها را به اوج رساند که با برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق رهبران این حزب به دو طیف مخالف و موافق رفراندوم تقسیم شدند و سرانجام نیز اختلافات در سطح رسانه‌ها علنی و حزب جلال طالبانی بیشتر گوشه‌گیر شد.

به اعتقاد اعضای این حزب، برگزاری کنگره می‌تواند این حزب را سازماندهی کرده و آماده انتخابات پارلمانی عراق و کردستان عراق کند. از این رو رسانه‌های این حزب مملو از اظهارات مربوط به اعضای این حزب دال بر ضرورت برگزاری کنگره است.

حال سوال مردم کردستان عراق و اعضای این حزب این است که آیا کوسرت رسول علی به این کشمکش‌های داخلی در یکی از بزرگ‌ترین احزاب کرد عراقی خاتمه خواهد داد یا خیر؟
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار