کد خبر: ۴۷۰۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
هر چقدر کیفیت به فوتبال ما بیشتر تزریق شود، مشکلات تیم‌های ما کمتر هم خواهد شد و مقایسه بازی استقلال با بازی گذشته این تیم برابر العین موید همین نکته است.
تورج عاطف - نامه نیوز، استقلال در روزی که به هیچ عنوان لیاقتش کمتر از یک پیروزی خوب نبود مجبور شد که به تساوی رضایت دهد، نتیجه ای در برابر العین که در فاصله چند ماه به واقع شگفت انگیز بود.

تفاوت استقلال شفر و استقلالی که چند ماه پیش در همین زمین گلباران شد دریک کلام بود؛ "کیفیت"

کیفیت بازی استقلال  در این بازی و شجاعت و تاکتیک پذیری و به گردش آوردن صحیح توپ و استفاده بهینه از حداقل موقعیت ها  تنها به علت تغییر کیفیتی است که در رهبری تیم استقلال مشاهده می کردیم. 

وینفرد شفر در این بازی نشان داد که کیفیت بالای یک سرمربی تا چه حد می تواند شرایط یک تیم را عوض کند. پیر مرد آلمانی  کاملا بر بازی مسلط بود و این در حالی است که بی کیفیتی کادر فنی گذشته باعث شده بود که تیم استقلال از بعد نیروی انسانی در این مقطع فصل با کمبود مواجه شود. 

کیفیت دوم را باید در بازیکنی باید بدانیم که در نیم فصل به جمع آبی پوشان اضافه شده است. ماما تیام یک بازیکن بین المللی و به طور یقین سطح او حداقل بالاتر از لیگ کشورمان است. تیام با این که مدت زیادی نیست  در ایران بازی می کند به گونه ای خود را در تیم جا انداخته که بسیاری از اوقات حرکات دیگر بازیکنان را حدس می زند.

قصد نداریم زحمت‌های بازیکن‌های خوب دیگر استقلال نظیر فرشید اسماعیلی و سید حسین حسینی و... را نادیده بگیریم اما  تیام نشان داد که انتخاب بازیکنان با کیفیت تا چه اندازه می تواند شرایط را برای تیمهای ما عوض کند.

امروز قاطعانه باید اذعان داریم که هر چقدر  کیفیت به فوتبال ما بیشتر تزریق شود، مشکلات تیمهای ما کمتر هم خواهد شد. مقایسه بازی استقلال با بازی گذشته این تیم برابر العین موید همین نکته است همان طوری که شاهدیم بازی‌های تیم تراکتور سازی با حضور سرمربی  با کیفیتی که به استخدام در آورده است به واقع قابل قیاس با آغاز فصل نیست و....

چه خوب است که درس های شب سوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را از یاد نبریم. شبی که تیم‌های ما در هیچ میدانی از تیمهای اماراتی شکست نخوردند و باید گفت دو تساوی به دست آمده هم به واقع کمترین حق تیمهای ما بود. 

فوتبالمان را با کیفیت کنیم. این فوتبال نیازمند علم و توانائی و تجربه و قابلیت های حرفه ای بیشتری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار