کد خبر: ۴۷۱۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
مراحل قانونی شماره‌گذاری این خودروها طی شده و به محض ترخیص اولین خودرو از گمرک، به‌زودی اولین خودرو دامای در سرزمین اصلی پلاک می‌شود.
به گزارش نامه نیوز، برند دامای از خودروسازان خوشنام و خوش‌سابقه چینی است که نمایندگی عرضه و تولید دو مدل suv خود را در ایران به شرکت یاران خودرو اروند اعطا کرده است.

بر اساس این گزارش x۷ و x۵ نام دو خودروی دامای است که به ترتیب با حجم موتور ۲۰۰۰ توربو و ۱۵۰۰ توربو و مجهز به آپشن‌های متعدد و روز آمد برای عرضه در بازار ایران رونمایی شده است.

مدیرعامل شرکت یاران خودرو اروند ضمن اظهار تاسف از عملکرد گذشته برخی فعالان بازار در ایجاد حس منفی نسبت به تولیدات کشور چین گفت: کشور چین یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا و از پیشتازان تولید در بسیاری از صنایع است که بر اساس خواسته مشتری و میزان پرداخت هزینه کالای درخواستی را تولید می‌کند.

عبدالجلیل بچاری اظهار داشت: انتخاب برند دامای و محصولات آن حاصل بیش از دو سال تحقیق و بررسی در صنعت خودروی چین و با توجه به کیفیت، آپشن‌ها و سیستم‌های رفاهی و ایمنی این خودرو، به نظر می‌رسد توانسته باشیم در حد توان شان و منزلت مشتریان ایرانی و هوطنان را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: شرکت یاران خودرو صرفا به دنبال عرضه خودرو در بازار ایران نیست و طبق قراردادی که با طرف چینی داریم به دنبال یک ایستگاه صادراتی برای این برند در ایران هستیم.

بچاری افزود: تولید و صادرات خودرو در ایران اقدامی تاثیرگذار در صنعت و اقتصاد کشور و آرزوی دیرینه بنده بوده که با تمهیداتی که پیش‌بینی شده از جمله زمینی به مساحت بیش از ۷۰ هکتار در بندر خرمشهر با هدف تسهیل فرایند صادرات و نیز اخذ نمایندگی از این شرکت در تعدادی از کشورهای منطقه، امیدواریم به این مهم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت یاران خودرو اروند در ادامه ضمن تاکید بر لزوم حرکت به سمت تولید و صادرات صنایع کشور گفت: احداث کارخانه حداقل ۵۰۰ نفر اشتغال زایی مستقیم خواهد داشت که امیدواریم تا دوسال آینده شاهد بهره‌برداری از فاز اول آن باشم.

بچاری افزود: در صنعت خودرو به ازای هر دستگاه تولیدی تا ۱۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌شود که امیدواریم در این راستا دین خود را به صنعت و اشتغال کشور ادا کنیم.

وی ضمن تاکید بر ایجاد ایستگاه صادراتی برای این محصول در کشور ادامه داد: به نظر می‌رسد برای ورود به عرصه خودروسازی باید با پیش شرط صادرات با برندهای خارجی وارد همکاری شد تا از این طریق به تکنولوژی روز و شرایط خود کفاشدن نزدیک شویم.

در این جلسه همچنین بهمن برقی قائم مقام مدیرعامل شرکت یاران خودرو اروند با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای فروش و خدمات پس از فروش خودروهای دامای گفت: همزمان با سفارش‌گذاری پارت اول این خودرو، قطعات مورد نیاز هم درخواست شده و وارد کشور می‌شوند. تا خدمات پس از فروش این خودروها بدون وقفه و مشکل انجام شود.

برقی اظهار داشت: مراحل قانونی شماره‌گذاری این خودروها طی شده و به محض ترخیص اولین خودرو از گمرک، به‌زودی اولین خودرو دامای در سرزمین اصلی پلاک می‌شود.

وی با اشاره به برنامه شرکت برای راه‌اندازی کارخانه و شبکه فروش و خدمات پس ازفروش افزود: تا آماده‌سازی امکانات مورد نیاز، از ظرفیت غیر فعال شرکت‌های همکار استفاده می‌کنیم.

برچسب ها: خودرو ، خودرو ، خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار