کد خبر: ۴۷۱۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران حکم پرونده برادران ریخته‌گران را صادر کرد.
 شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، حکم پرونده موسوم به گروه ریخته‌گران را صادر کرده اما هنوز ابلاغ نشده است.

به گزارش نامه نیوز بر اساس این گزارش، متهمان اصلی این پرونده به حبس، جزای نقدی و رد مال محکوم شده‌اند.

 بر اساس آنچه قاضی صلواتی در تاریخ 20 شهریور ماه امسال درباره پرونده موسوم به گروه ریخته‌گران اعلام کرده، این پرونده تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی و 160 جلد و 45 متهم دارد که رسیدگی به آن در شعبه 15 از ابتدای شهریور 96 آغاز شده است. 

ابتدای شهریور سال ١٣٩٢ بود که خبر بازداشت عناصر یک شبکه فساد اقتصادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در رسانه‌ها منتشر شد؛ پرونده‌ای که بعدها به پرونده «برادران ریخته‌گران» معروف شد، شبکه سازمان‌یافته‌ای از فساد بود که با سوءاستفاده از اجرای سیاست‌های اصل ٤٤، بدون اهلیت و با خرید سهام پتروشیمی اصفهان و پتروشیمی بیستون اقدام به سوءاستفاده‌های گسترده در این زمینه کرده بودند.

بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، آنان با روش‌های متقلبانه و با تشکیل شرکت‌های مختلف در خارج از کشور محصولات این دو شرکت پتروشیمی را به شرکت‌های خود فروخته و منابع حاصل از آن را در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین یک کشور اروپایی به نام خود و بستگان‌شان سرمایه‌گذاری کردند. در نهایت اقدامات این گروه منجر شد شرکت پتروشیمی اصفهان با بیش از یک هزار میلیارد تومان بدهی در خرداد ٩٢ به تعطیلی کشیده شود و این گروه ٤� � میلیارد تومان نیز به پتروشیمی بیستون بدهکار شوند.

این پرونده آبان‌ماه سال ٩٥، با کیفرخواستی با ١� عنوان اتهامی برای ٤٥ متهم، روانه دادگاه انقلاب شد. میزان مال مورد رسیدگی نیز آنگونه که از سوی دادستان تهران اعلام شده بود، یک هزار و 600 میلیارد تومان بود که 800 میلیارد آن در همان زمان رسیدگی مسترد شد.


منبع: تسنیم
برچسب ها: دادگاه ، دادگاه ، دادگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار