کد خبر: ۴۷۱۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۲
در گفت و گو با «نامه نیوز» مطرح شد؛
عضو فراکسیون امید تاکید دارد: اینکه پارلمان اصلاحات تشکیل شود و به جای شورای عالی بنشیند یک تغییر ساختار است و این تغییر ساختار نیاز به یک کار کارشناسی دارد.
گروه سیاست نامه نیوز: علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه فراکسیون امید درباره پارلمان اصلاحات و اما و اگرهای تشکیل آن به نامه نیوز گفت: به نظرم پارلمان اصلاحات به عنوان یک مجموعه مشورتی می تواند مفید و موثر قرار بگیرد اما اگر قرار باشد تاثیری در تغییر ساختار شورای عالی سیاست گذاری ایجاد کند این رویه حتما نیاز به بررسی و تصویب در شورای عالی دارد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اینکه برخی  پیشنهاد تشکیل  پارلمان اصلاحات به عنوان مجمع اصلاح طلبان مطرح کرده اند به نظر می رسد این پیشنهاد می تواند به عنوان یک مجمع مشورتی مورد توجه قرار گیرد اما اینکه خود پارلمان بخواهد محل انشقاق و اختلاف شود به هیچ وجه قابل قبول نیست. 

رحیمی در پاسخ به این سوال که چرا فکر می کنید پارلمان اصلاحات می تواند موجبات اختلاف را فراهم کند گفت: به هر حال ممکن است برخی گروه ها نگاهشان این باشد که ممکن است از مجامع و ساختارهای اصلی اصلاح طلبی نتوانند نتیجه ای بگیرند و بر همین اساس ساختارهای موازی تشکیل دهند که این ساختارهای موازی موجب سردرگمی بدنه جریان اصلاحات شود خود یک دستاورد منفی تلقی می شود تا دستاورد مثبت اما اگر به عنوان یک مجمع مشورتی به آن نگاه کنیم قطعا می تواند هم افزایی لازم را داشته باشد. 

او در پاسخ به این سوال که یعنی معتقدید پارلمان اصلاحات موازی شورای عالی است گفت: همانطور که گفتم باید به این موضوع  به صورت کارشناسی نگاه کرد چنانچه این ساختار موازی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار بگیرد بدیهی است که موازی کاری پدید می آید و موجب انشقاق خواهد شد. فراموش نکنیم اصلاح طلبان بعد از مدت ها به اوج انسجام رسیده اند مسلم است هر حرکتی که به انسجام بیشتر منجر شود ما از آن حمایت می کنیم و اگر بخواهد آغاز گر یک اختلاف و انشقاق باشد قطع به یقین از آن استقبال نمی کنیم. 

این نماینده اصلاح طلب مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که بسیاری معتقدند تصمیم گیری به عهده احزاب باشد می تواند یک پیشرفت محسوب شود تا اینکه یک شخص تصمیم گیرنده باشد گفت: ساختار رسمی تصمیم گیری قاعدتا بر این اساس است که حزب نماینده خود را معرفی می کند همانطور که پیش از این در شورای عالی رفتار شد و دیدیم که چند انتخابات را با موفقیت پشت سر گذاشتند. به هرصورت اینکه پارلمان اصلاحات تشکیل شود و به جای شورای عالی بنشیند یک تغییر ساختار است و این تغییر ساختار نیاز به یک کار کارشناسی دارد.

او در پایان تاکید کرد: این فضای احساسی و سیاسی که برای پارلمان اصلاحات ایجاد کرده اند به نظر می رسد سهل الوصول ترین  و در دسترس ترین کارکرد آن این باشد که به عنوان یک مجمع مشورتی مورد توجه قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار