کد خبر: ۴۷۱۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
پیروی از رژیم غذایی غنی‌شده با گردو باعث افزایش تنوع باکتریهای مفید روده، بهبود سلامت گوارش، و هضم بهتر مواد غذایی می‌شود و به گفته محققان، علاوه بر کمک به کارکرد مغز، کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی، و جلوگیری از رشد تومور را در پی دارد.
به گزارش نامه نیوز ، در مطالعه‌ای تازه، محققان نشان داده‌اند که استفاده از گردو در تغذیه روزانه ممکن است سبب افزایش میزان باکتریهای پروبیوتیک در روده و در نتیجه بهبود سلامتی سیستم گوارشی شود.
لوری بیرلی، محقق دانشگاه ایالتی لوئیزیانا با نام بردن از گردو به عنوان ماده غذایی «فوق‌العاده» گفت: این میوه درختی از آن رو فوق‌العاده است که دارای اسید چرب امگا ۳، اسید آلفا لینولنیک و فیبر است و یکی از غنی‌ترین منابع حاوی آنتی‌اکسیدان به شمار می‌رود.
او اضافه کرد: بر اساس مطالعه ما که نتایج آن در The Journal of Nutritional Biochemistry (مجله زیست‌شیمی غذایی) منتشر شده، یکی از مزایای فوق‌العاده مصرف گردو، ایجاد تغییراتی مفید در میکرواورگانیسم میکروبی روده و افزایش چشمگیر باکتریهای مفیدی چون لاکتوباسیلوس است.
این گروه تحقیقاتی البته مطالعه خود را در مدل جانوری و در میان جوندگان پیش برده‌اند. سایر مطالعات نیز حاکی از ارتباط میان کاهش تنوع باکتریایی با بروز چاقی و برخی بیماری‌ها همچون التهاب روده‌اند.
بررسی نقش گردو در بهبود سیستم گوارش طی این تحقیق از سوی موسسه تحقیقات سرطان آمریکا و کمیسیون گردوی کالیفرنیا پشتیبانی شده و نتیجه‌گیری آن تاکید می‌کند که با افزودن گردو به رژیم غذایی می‌توان سبب تغییر شکل جامعه میکروبی روده و افزایش بهبود و سلامت آن شد.

منبعه: سلامت انلاین

برچسب ها: گردو ، سلامت گوارش ، خاصیت
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار