کد خبر: ۴۷۱۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
نایب رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری پیامی به خاطر وزنه زدن نمادین دختر 8 ساله ایرانی در اختتامیه جام فجر منتشر کرد.
اورسلا پاپاندریا، نایب رییس فدراسیون جهانی با حضور در ایران تلاش کرد به پررنگ شدن حضور بانوان وزنه بردار کمک کند.

به گزارش نامه نیوز، اولین اردوی تیم زنان به میزبانی شهر اهواز و با حضور پاپاندریا برگزار شد و نایب رئیس فدراسیون جهانی به دختران وزنه بردار ایرانی آموزش داد. 

جالب اینکه فدراسیون وزنه‌برداری از آیسن ادیب دختر 8 ساله دعوت کرده بود تا از اردبیل به اهواز برود و در افتتاحیه مسابقات بین‌المللی جام فجر(17 اسفند) وزنه بزند اما به گفته خانواده آیسن، مسئولان حراست، اجازه این کار را ندادند و تصاویر دختر ایرانی با چشمان اشک آلود فضای مجازی را پر کرد.

در مراسم اختتامیه اما آیسن توانست به صورت نمادین دو حرکت یک ضرب و دو ضرب انجام دهد آن هم در شرایطی که نایب‌رئیس فدراسیون جهانی به آمریکا بازگشته بود و در اختتامیه حضور نداشت.

پیام نایب رئیس فدراسیون جهانی برای دختر 8 ساله ایرانی؛ آیسن جایش را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ساخت

پاپاندریا اما در جریان این ماجرا قرار گرفت و پیامی در این خصوص به شرح زیر منتشر کرد:

«بعد از دو روز سخت، آیسن ادیب جای خودش را در تاریخ وزنه برداری زنان ساخت و اولین زنی شد که بر روی تخته رفت و در مقابل مردان و زنان وزنه زد. قدرت و شجاعتی که من از زنان ایرانی دیدم حیرت آور بود و با حمایتی که مردان از آنها داشتند ترکیب شده بود. من مفتخرم که بعضی از این اتفاقات را دیدم و دست یاری به سمت ریحانه طریقت که مادر وزنه برداری است، دراز می کنم. توضیح دادن با کلمات سخت است اما همه آنها  قلب من را تسخیر کردند.»

پیام نایب رئیس فدراسیون جهانی برای دختر 8 ساله ایرانی؛ آیسن جایش را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ساخت
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار