کد خبر: ۴۷۲۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
علی علیپور و مهدی طارمی دو گلزن فعلی و سابق پرسپولیس در آمادگی مطلوبی به سر می برند و از شانس اقای گلی لیگ قهرمانان آسیا برخوردار هستند
با محرومیت و بعد از آن هم، جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس همه منتظر بودند تا گادوین منشا که به تازگی به پرسپولیس پیوسته بود جای خالی طارمی را پر کند. منشا که در فصل شانزدهم با ۱۵ گل در پیکان درخشیده بود حالا باید جای آقای گل دو فصل اخیر سرخ ها را برای شان پر می کرد و این کار آسانی نبود. با رفتن طارمی اما بر خلاف تصورات، این علی علیپور بود که با گذر از تمام نام ها خروج از زیر سایه سنگین اسم مهدی طارمی، درخشید و ثابت کرد که در تمام سال هایی که صبر کرده و سکوت اختیار کرده بود منتظر فرصتی بوده برای اثبات اینکه توانایی های زیادی دارد.

به گزارش نامه نیوز ، علیپور که حالا جای خالی مهدی طارمی را برای تیم و هواداران پرسپولیس، پر کرده اما خلا طارمی در برخی بازی های لیگ و بویژه بازی های حساس مثل دربی و بازی با السد به خوبی احساس شده.در مجموع علیپور علاوه بر درخشش در لیگ برتر در فصل جاری، در لیگ قهرمانان آسیا هم عملکرد قابل قبولی داشته و در کنار مهدی طارمی با ۳ گل زده جزو بهترین گلزنان لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند  علیپور که فصل قبل در مرحله گروهی موفق به گلزنی نشده بود، حالا با طارمی رقابت می‌کند که در ۶ بازی مرحله گروهی فصل قبل ۶ گل زده بود. جالب اینکه این دو مهاجم در تعداد شوت به دروازه هم با یکدیگر رقابت دارند و فعلا بهترین بازیکنان ایرانی حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان هستند؛ علیپور تا اینجا ۱۰ شوت زده و طارمی ۱۱ تا.

نگاهی به عملکرد علیپور و طارمی در دو فصل اخیر:


علیپور; ۲۲ گل در فصل جاری

علی علیپور در فصل گذشته در لیگ برتر در ۲۹ بازی (۱۶۹۱ دقیقه) برای پرسپولیس به میدان رفت و ۴ بار موفق به گلزنی شد. مهاجم سرخ ها فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی موفق به گلزنی نشد اما در دیدار مقابل الاهلی در مرحله حذفی گلزنی کرد تا نخسین گل آسیایی اش را ثبت کرده باشد.
علیپور در فصل جاری در ۲۴ بازی (۲۲۸۹ دقیقه) در لیگ برتر به میدان رفته و ۱۷ بار موفق به گلزنی شده است. وی همچنین سه گل در لیگ قهرمانان آسیا، یک گل در جام حذفی و یک گل در سوپر جام را در کارنامه دارد تا تعداد گل های این بازیکن در فصل جاری به عدد ۲۲ رسیده باشد.

طارمی; درخشش در الغرافه بعد از محرومیت

مهدی طارمی با ۱۸ گل زده در فصل شانزدهم برای دومین فصل متوالی، عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کرد. طارمی در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا پیش از آنکه با محرومیت مواجه شود در ۱۰ بازی که برای پرسپولیس به میدان رفت ۷ گل به ثمر رساند و بعد از آن هم با محرومیت از سوی فیفا مواجه شد و دو دیدار سرخ ها مقابل الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان را از دست داد.
طارمی در فصل جاری و پیش از محرومیت در ۷ بازی برای سرخپوشان به میدان رفت و ۴ گل به ثمر رساند و بعد از گذراندن دوران محرومیت هم از جمع پرسپولیسی ها جدا و به الغرافه قطر پیوست و در حال حاضر در ۷ دیداری که در لیگ ستارگان برای این تیم به میدان رفته ۳ گل زده است. طارمی همچنین در آسیا با پیراهن تیم الغرافه در ۴ دیداری که به میدان رفته ۳ بار گلزنی کرده است.

علیپور و جنگ آقای گلی در آسیا

بار رفتن مهدی طارمی، فرصت برای علیپور محیا شد و این بازیکن هم با استفاده از موقعیت خود به بهترین نحو ممکن، توانایی های خویش را به رخ کشید. توانایی که مدت ها شاید به واسطه نام ها و عدم اعتماد به نفس پنهان مانده بود.

سال گذشته مهدی طارمی با ۷ گل در ۸۷۴ دقیقه ای که به میدان رفته بود در آسیا در حال جنگیدن برای آقای گلی و عکسب عنوان بازیکن سال آسیا بود. در آن مقطع طارمی در واقع هر ۱۲۴ دقیقه یکبار گلزنی کرده بود و علیپور در حال حاضر در ۲۷۰ دقیقه ای که در میدان حضور داشته ۳ گل زده یعنی هر ۹۰ دقیقه یک گل. بنابراین آمار علیپور در حال حاضر بهتر از طارمی در فصل گذشته است و این بازیکن اگر به خوبی حمایت شود حتی شانس آقای گلی در آسیا را دارد چرا که فاصله او با بهترین گلزن این رقابت ها در حال حاضر تنها دو گل است البته لازمه این امر، صعود سرخ ها به مراحل بالاتر نیز می باشد که این امر برای قهرمان دو فصل گذشته لیگ برتر، هرگز دور از دسترس نبوده و نیست.
منبع: سایت 90
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار