به‌روز شده در: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
کد خبر: ۴۷۲۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
محمد جواد ظریف با تشریح جزئیاتی از دستگیری دو تروریست انتحاری در کشورمان اعلام کرد همکاری‌های اطلاعاتی امنیتی میان تهران و اسلام‌آباد افزایش یافته است.
 
به گزارش نامه نیوز به نقل از جیو تی وی، محمد جواد ظریف در مصاحبه با «حامد میر»تحلیلگر مشهور پاکستانی اعلام کرد: دو تروریست انتحاری که روز گذشته قصد ورود به خاک ایران را داشتند با همکاری پاکستان دستگیر شدند.

وزیر خارجه ایران در برنامه «کاپیتال تاک» تاکید کرد: دستگیری کلبهوشن یادیو، جاسوس هندی نیز با همکاری اطلاعاتی میان ایران و پاکستان انجام شده است.

وی افزود: اجازه نمی‌دهیم خاک ایران علیه پاکستان استفاده شود و دشمنان پاکستان از ایران به عنوان پناهگاه  خود استفاده کنند.

ظریف گفت: مدتی است همکاری‌های اطلاعاتی و امنیتی میان تهران و اسلام آباد افزایش یافته است و همین امر سبب امنیت بیشتر در منطقه شده است.

وی تاکید کرد: ما به نقش سازنده پاکستان در برقراری روابط دوستانه میان ایران و عربستان احترام می‌گذاریم و هنگامی که نواز شریف به قصد میانجیگری میان تهران و ریاض به ایران سفر کرد ما از تلاش وی استقبال کردیم.

وزیر خارجه کشورمان گفت: نواز شریف در سفر مشابه به ریاض با استقبال سعودی‌ها روبرو نشد و همین مسئله سببایجاد مانع در گفت وگوی صلح میان دو کشور شد.

وی اضافه کرد: برای حل مسئله کشمیر آماده همکاری هستیم و در آینده نیز حمایت خود را از مسلمانان مظلوم کشمیری دریغ نخواهیم کرد.

پیش از سفر ظریف به پاکستان احزاب افراط‌گرا با حمایت آل سعود تلاش می‌کردند تا با ایجاد جنجال و تنش در رسانه‌ها اوضاع را علیه ایران متشنج کنند ولی موفق به این کار نشدند.
منبع: تسنیم
برچسب ها: پاکستان ، ظریف ، عربستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار