به‌روز شده در: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
کد خبر: ۴۷۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
هنگام دفاعیات وزیر راه و شهرسازی در جلسه استیضاح، برخی نمایندگان در جایگاه هیأت رئیسه مجلس حضور یافتند و به موضوعی اعتراض می‌کردند.
 استيضاح عباس‌آخوندی عصر روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است اما هنگام صحبت های او برخی نمایندگان در جایگاه هیأت رئیسه به موضوع عدم اعلام وصول سوال از رئیس جمهور اعتراض کردند که بحث آنها به درگيری فرياد كشید.

به گزارش نامه نیوز،این مسئله موجب قطع چند باره سخنان آخوندی شد اما هیأت رئیسه اعلام کرد که اعتراض ها مربوط به موضوع استیضاح نیست بنابراین از وزیر خواسته شد صحبت هایش را ادامه دهد.

آخوندی با خنده گفت گرچه صحبت کردن در این وضعیت سخت است اما ادامه می دهم.

در حالی که مجلس در میانه بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی بود و آخوندی مشغول ارائه دفاعیات خود در مقابل استیضاح‌کنندگان بود، مجتبی ذوالنور با عصبانیت در جایگاه هیات رییسه حاضر شد و وارد بحث و جدل با محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس شد.

به گفته برخی نمایندگان، اعتراض وی به موضوع عدم اعلام وصول از رییس‌جمهور بر می‌گردد و این در حالی است که اعضای هیات رییسه معتقدند تعداد امضای سوال از رییس‌جمهور نصاب لازم را ندارد و بر این اساس امکان اعلام وصول سوال وجود ندارد.

پس از دقایقی تشنج در جلسه علنی مجلس که چند بار منجر به قطع اظهارات وزیر راه و شهرسازی شد، متقاضیان سوال از رییس‌جمهور در جایگاه هیات رییسه تحصن کردند.

ذوالنور، آزادیخواه، پژمان‌فر، قاضی‌پور، نقوی حسینی و ناصری‌نژاد با نشستن و تحصن در جایگاه هیات رییسه، خواستار اعلام وصول سوال از رییس‌جمهور شدند.

پیش از این سوال دیگر نمایندگان از رییس‌جمهور درباره موسسات مالی به دلیل نداشتن نصاب لازم از دستور کار مجلس خارج شده بود.

پس از دقایقی پزشکیان، نایب رییس مجلس گفت‌وگوی کوتاهی با آنها کرد که باعث شد ذوالنور، پژمانفر و نقوی حسینی به همراه پزشکیان و وکیلی از جایگاه هیات رییسه خارج شده و به بیرون از مجلس بروند. احتمالا آنها در یک جلسه به طرح نظراتشان می‌پردازند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آخوندی ، مجلس ، استیضاح
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار