کد خبر: ۴۷۵۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه مردم در ایام نوروز به محیط زیست احترام گذاشتند و خسارتی وارد نکردند، گفت: به غیر از یک مورد که مربوط به جرح یک قلاده سیاه‌گوش و تلف شدن این حیوان بود، مشکل خاصی ایجاد نشد؛ پرونده سیاه‌‌گوش در حال بررسی است.

کیومرث کلانتری  درباره حفظ محیط زیست استان تهران در ایام نوروز توسط مسافران و شهروندان اظهار کرد: خوشبختانه شاهد آتش‌سوزی و خسارت به محیط زیست در مناطق حفاظت شده نبودیم.

به گزارش نامه نیوز، وی افزود: محیط‌بانان به صورت فعال و شبانه‌روزی در مناطق حفاظت شده حضور یافتند و برنامه مدونی برای جلوگیری از شکار و صید و همچنین حفظ محیط زیست انجام گرفت؛ البته مردم نیز در این مسیر همراهی و مشارکت لازم داشتند.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه مردم به قوانین محیط زیست احترام گذاشتند، تصریح کرد: رعایت قانون زیست محیطی حتی نسبت به سالهای قبل نیز گسترش بیشتری داشت و هیچ مشکل خاصی حتی روز سیزدهم فروردین ماه هم ایجاد نشد.

کلانتری افزود: در روز سیزدهم فروردین ماه نایلون برای جمع‌آوری زباله توزیع شد و سازمان‌های مردم نهاد به همراه رسانه‌ها تبلیغات مناسبی را انجام دادند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه امسال خسارتی به محیط زیست استان تهران در ایام نوروز وارد نیامد و باید از این رویکرد و دانش مردم در عرصه محیط زیست قدردانی کرد.

بیشتر بخوانید:کشته شدن یک قلاده سیاه‌گوش توسط مسافران

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به جرح یک قلاده سیاه‌گوش توسط گردشگران و تلف شدن این حیوان کم‌یاب اظهار کرد: این موضوع هنوز در حال بررسی است و مسببان آن هم شناسایی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:جزییات تازه‌ای از ضرب و جرح سیاه‌ گوش شمیرانات/آیا گربه‌سان‌ها به انسان حمله می‌کنند؟

کلانتری با بیان اینکه تحقیقات لازم در این رابطه ادامه دارد، گفت: قطعاً اگر عمدی در این مسئله باشد، مسببان متخلف به مرلاجع قضایی معرفی می‌شوند و ضمن محاکمه، خسارت وارده نیز دریافت خواهد شد.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار