کد خبر: ۴۷۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
قاسمی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از همبستگی، ثبات و امنیت پایدار در لبنان حمایت می کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مقاله منتشر شده در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۱۵ فروردین ماه در خصوص لبنان گفت: مطالب منتشر شده در این مقاله در تضاد با مواضع جمهوری اسلامی ایران بوده و سنخیتی با رویکرد تفاهم - محور جمهوری اسلامی ایران در لبنان طی چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ندارد.

به گزارش نامه نیوز، قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از همبستگی، ثبات و امنیت پایدار در لبنان حمایت کرده و در راستای حفظ و تقویت وحدت میان طوایف و گروه های سیاسی لبنان از هیچ کوششی دریغ نکرده و در تمامی دیدارها و ملاقات های خود با مقامات رسمی لبنان بر این امر تاکید کرده است. ما معتقدیم جمهوری لبنان در سایه همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و طوایف مختلف این کشور اعم از مسلمان و مسیحی به الگویی برای سایر کشورها تبدیل شده و تقویت این همبستگی وظیفه همگان بوده و جمهوری اسلامی ایران نیز همواره در همین راستا گام برداشته است.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان همچنین اظهار داشت: احترام به حاکمیت و سیادت تمامی کشورها از جمله کشور دوست و برادر لبنان و رعایت احترام شخصیت های سیاسی این کشور مهمترین رکن سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار