کد خبر: ۴۸۵۳۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
سرمربی تیم ملی دلایل خود برای حذف بازیکنان کارآمد پرسپولیس و استقلال را اعلام کرده که با شک و شبهه همراه است.
مهدی محمدی - نامه نیوز، کارلوس کی روش در اقدامی عجیب سه بازیکن کارآمد پرسپولیس و استقلال یعنی سید جلال حسینی، ووریا غفوری و حسین حسینی را از تیم ملی کنار گذاشت که این تصمیم انتقادهای زیادی را در پی داشته است.

به گزارش نامه نیوز، سرمربی تیم ملی پیش از ترک ایران در مصاحبه ای اعلام کرد دلیل حذف جلال حسینی سن بالا و میدان دادن به جوانترها بوده ضمن اینکه حسین حسینی نیمکت نشین شده و غفوری نیز در پست دیگری بازی کرده و به همین دلیل از لیست بعدی حذف شده‌اند.

در نگاه اول شاید این دلایل را بتوان منطقی دانست اما با بررسی دیگر دعوت شدگان و وضعیت‌شان مشخص می شود قوانین کی روش فقط مختص برخی نفرات خصوصا داخلی‌ها بوده است.

کی روش مدعی شده که جلال حسینی به خاطر سن بالا و جوانگرایی از تیم ملی حذف شده و این در حالی است که حسینی با همین سن و سال توانسته بهتر از تمام مدافعان جوان عمل کند ضمن اینکه در لیست کی روش نفراتی مثل دژاگه و قوچان نژاد حضور دارند که با وجود سن بالا و افت فاحش نسبت به گذشته به جام جهانی می روند. خصوصا دژاگه که در طول دو فصل اخیر بازی های زیادی انجام داده و بیشتر مواقع درگیر مداوای پای مصدوم خود بوده و هنوز هم شرایط بازی کردن را پیدا نکرده است. ضمن اینکه شجاعی نیز به عنوان یکی از بازیکنان مسن تیم ملی دچار مصدومیت شده است.

نقدی بر توجیه کی‌روش در خصوص حذف ستاره‌های سرخابی؛ قوانینی مختص غیرلژیونرها

سرمربی تیم ملی دلیل حذف حسین حسینی را نیمکت نشین شدن وی در استقلال عنوان کرده حال آنکه وی به تناوب مورد استفاده قرار گرفت و از سوی دیگر رقیبش یعنی امیر عابدزاده مدت ها در ماریتیمو نیمکت نشین بود و تنها در بازی های پایانی فرصت حضور در ترکیب اصلی تیمش را پیدا کرد.

احتمالا عابدزاده هم مثل رضاییان و حاج صفی تنها به خاطر قرار داشتن در جمع لژیونرها شانس رفتن به روسیه را پیدا کرده در غیر اینصورت اگر نیمکت نشینی ملاک حذف ملی پوشان باشد احتمالا این نفرات هم که در طول فصل گذشته بیش از آنکه بازی کنند، نیمکت نشین بودند، باید از لیست تیم ملی کنار گذاشته می شدند.

کی روش درباره حذف غفوری هم از تغییر پست وی در تیم باشگاهی صحبت کرده و این در حالی است که غفوری هم در اکثر مسابقات استقلال در طول فصل در پست اصلی اش به میدان رفت و تنها این اواخر چند بار در پست وینگر به بازی گرفته شد.

نقدی بر توجیه کی‌روش در خصوص حذف ستاره‌های سرخابی؛ قوانینی مختص غیرلژیونرها

کی روش البته هرگز توضیحی در این خصوص نمی دهد که چرا از دیگر بازیکنان لژیونر که در باشگاه‌های خود پستی غیر از پست بازی شان در تیم ملی دارند استفاده می کند؛ به عنوان مثال حاج صفی در یونان به عنوان مدافع چپ و بعضا هافبک چپ بازی کرده اما در تیم ملی به عنوان هافبک دفاعی بازی می کند یا طارمی همیشه در تیم های باشگاهی مهاجم هدف بوده اما در تیم کی روش به عنوان وینگر به میدان می رود.

در مجموع به نظر می رسد قوانین خاص کی روش شامل بازیکنان لژیونر نمی شود و تنها باعث حذف ستاره های پرسپولیس و استقلال (که در کوران لیگ قهرمانان در اردوهای آماده سازی تیم ملی شرکت نکردند) شده است!
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار