به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۴۹۰۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
این توفان که با آذرخش از مناطق جنوبی تهران آغاز و بسرعت بیشتر مناطق پایتخت را در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش‌های سیل آسا شد.
 توفان با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت همراه با گرد و خاک شامگاه سه شنبه تهران را در نوردید.

به گزارش نامه نیوز، این توفان که با آذرخش از مناطق جنوبی تهران آغاز و بسرعت بیشتر مناطق پایتخت را در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش‌های سیل آسا شد.

تاکنون گزارشی از میزان خسارت‌های این توفان اعلام نشده، اما این پدیده جوی با سرعتی بیشتر از شب گذشته وزیدن گرفت و با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعدوبرق، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش بینی می‌شود.
براساس گزارش هواشناسی این سامانه ناپایدار علاوه بر تهران، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، دامنه‌های البرز در استان مازندران به ویژه مناطق شرقی، استان گلستان، شمال سمنان و خراسان شمالی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ساعاتی پیش براساس داده‌های اداره کل هواشناسی، توفان با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت را پیش بینی و به شهروندان هشدار‌های لازم را داده بود.
صمیم روزبهانی در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در ساعات پایانی امروز (سه شنبه) موج جدید توفان همراه با رعد و برق و بارش باران از مناطق جنوبی تهران، شهر را فرا می‌گیرد.
سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به شهروندان توصیه کرد قبل از خروج طولانی مدت از منزل پیش بینی آب و هوا را بررسی کنند و جعبه کمک‌های اولیه را همواره در منزل آماده داشته باشند.
وی همچنین از شهروندان خواست هنگام وقوع توفان در یک ساختمان پناه بگیرند و در صورت حضور در خودرو اگر امکان خارج شدن و پناه گرفتن در نقطه امن ایجاد شد، خود را به سرعت به منطقه امن برسانند.
توفان شدید همراه با گرد و خاک شب گذشته نیز با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت تهران را در نوردید.
در این توفان ۱۵۰ اصله درخت را در هم شکست و ۱۹ نفر دچار مصدومیت شدند که ۶ نفر از آن‌ها روانه بیمارستان شدند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: توفان ، تهران ، باران
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار