کد خبر: ۴۹۰۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
در قالب یک طرح سه مرحله‌ای
ستاد کل ارتش ترکیه امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات نظامی ترکیه و آمریکا در دیدار در مقر فرماندهی نیرو‌های نظامی آمریکا در اشتوتگارت آلمان درباره نقشه راه و اصول امنیتی شهر منبج و نیز پیرامون طرح عملیاتی منبج به توافق دست یافته اند!
ترکیه و آمریکا در قالب یک طرح سه مرحله‌ای درباره نقشه عملیاتی شهر منبج به توافق رسیدند.

به گزارش مهر از آناتولی، ستاد کل ارتش ترکیه امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات نظامی ترکیه و آمریکا در دیدار در مقر فرماندهی نیرو‌های نظامی آمریکا در اشتوتگارت آلمان درباره نقشه راه و اصول امنیتی شهر منبج و نیز پیرامون طرح عملیاتی منبج به توافق دست یافته اند!

بر اساس اعلام ستاد کل ارتش ترکیه، متن طرح عملیاتی منبج که کارشناسان نظامی دو کشور در مورد آن به توافق رسیده اند برای بررسی به مقامات بلند پایه واشنگتن و آنکارا ارائه خواهد شد.

بر اساس گزارش آناتولی، در مرحله اولِ توافق صورت گرفته مقدمات توافق انجام خواهد شد. در مرحله دوم این توافقنامه نیز همکاری آمریکا با گروه وای‌پی‌جی و پ‌ک‌ک محدود خواهد شد. در مرحله سوم نیز نیرویی متشکل از افراد بومی برای اداره منبج تشکیل و امنیت نیرو‌های ناظر ترکیه و آمریکایی در منبج بررسی خواهد شد.
منبع: مهر
برچسب ها: ترکیه ، امریکا ، نقشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار