کد خبر: ۴۹۱۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جزئیات عملکرد صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته از افزایش پوشش پرداخت تسهیلات در سال جاری خبر داد و گفت: پوشش تسهیلات‌دهی به دانشجویان با افزایش سقف منابع بیشتر می‌شود.
 ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه برای افزایش سطح پوشش تسهیلات‌دهی به دانشجویان از دوره‌های کاردانی تا دکترا منابع پیش‌بینی شده را افزایش داده‌ایم، اظهار داشت: به عنوان مثال شهریه دانشجویان غیرانتفاعی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ۳۰۰ هزار تومان بود که با افزایش ۶۶.۶ درصدی به ۵۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش نامه نیوز، وی افزود: برای دانشجویان همچنین تسهیلات ازدواج در نظر گرفته شده که با ارائه کپی عقدنامه تا ۲ میلیون تومان پرداخت می‌شود که اگر زوج دانشجو باشند ۴ میلیون تومان خواهد شد؛ بازپرداخت این تسهیلات برای دانشجویان دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی و پس از پایان دوره خدمت سربازی خواهد بود و اگر دوران خدمت را گذرانده باشند ۹ ماه بعد از فارغ‌التحصیلی تقسیط می‌شود.

یزدان‌مهر گفت: وام دوره دکترا در سال ۹۶، ۱۶۶ میلیارد تومان پرداخت شد که امسال نیز با روندی افزایشی پیش‌بینی شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت ۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام ضروری در سال ۹۶ خبر داد و گفت: این میزان با افزایش ۴۷ درصدی به ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

وی در خصوص وام ازدواج دانشجویی و میزان افزایش اعتبارات آن گفت: عملکرد سال ۹۶ پرداخت ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که این میزان برای سال جاری ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است علاوه بر این تسهیلات مربوط به تغذیه‌ای دانشجویان از ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

یزدان‌مهر گفت: تسهیلات دوران عتبات دانشجویی از مبلغ ۳ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ پیش‌بینی شده است که افزایشی نزدیک به ۲۰۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص میزان پرداختی بابت ودیعه مسکن دانشجویان متأهل نیز گفت: این میزان در سال ۹۶ در تهران ۱۵ میلیون تومان، کلانشهر‌ها ۱۲ میلیون تومان و سایر استان‌ها ۹ میلیون تومان پرداخت می‌شود که سال گذشته عملکرد ۴۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی را نشان می‌دهد و امسال با افزایش منابع آن پیش‌بینی پرداخت ۵۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی داریم.

وی همچنین از برگزاری جلسه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دستور کار تصویب افزایش منابع خبر داد و گفت: تسهیلات ویژه دوره دکتری از ۱۶۶ میلیارد تومان امسال ۲۲۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که این امر نیز افزایش ۲۰.۵ درصدی دارد.
منبع: فارس
برچسب ها: رفاه ، دانشگاه ، متاهل
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار