کد خبر: ۴۹۹۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۲
سپری کردن روزهای داغ تابستان بدون تهویه مطبوع دشواراست، و ممکن است اولین راهی که برای خنک شدنتان می یابید استفاده کردن از کولر و پنکه درطول شب باشد، اما آیا این روش برای سلامتی مضر است؟
به گزارش نامه نیوز، دکتر لن هورویتز، دکتر متخصص در نیویورک، گفت: "هیچ مشکلی در مورد استفاده از پنکه و کولر در طول شب وجود ندارد. هیچ چیز اشتباه و مضری در جریان هوا نیست.”

آیا خوابیدن زیر کولر و پنکه مضر است؟

در واقع، خوابیدن بسیار مهم است و نمی توان تمام شب بخاطر گرما عرق کرد. اما هر چیزی که باعث حرکت سریع هوا شود، از جمله پنکه و کولر، می تواند رطوبت دهان و بینی شخص را از بین ببرد، و آنها را خشک کند. پنکه و کولر همچنین ممکن است گرد و غبار را حمل و جابجا کنند و همین باعث آزار و ناراحتی شخص، مخصوصا شخصی که آلرژی دارد می شود.

بنابر این اگر می خواهید با پنکه بخوابید، توصیه می شود که آن را در فاصله ای مناسب از تخت خود قرار دهید و آن را مستیقم به سمت خود نگذارید. در مورد کولر هم همینطور است، نباید در مسیر مستقیم باد کولر بخوابید. برای حفاظت در برابر گرد و غبار و سایر آلرژن ها نیز توصیه می شود که یک فیلتر هوا در اتاق خواب قرار دهید.

باد خنک پنکه و کولر همچنین می تواند باعث انقباض عضلانی شود، بنابراین قرار گرفتن در معرض این هوای خنک در طول شب ممکن است به گرفتگی عضلات مخصوصا گردن منجر شود. در پایان اگر تصمیم گرفتید که در طول شب پنکه یا کولر روشن کنید، باد پنکه و کولر نباید به طور مستقیم بر روی شما وزیده شود و درجه آن ها نباید کمتر از ۶۸ درجه فارنهایت (۲۰ درجه سانتیگراد) باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار