به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۰۱۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
افسر ارشد عملیات روانی پنتاگون در گفت‌وگو با برنامه «بدون مرز»، روش‌های مختلف جنگ روانی آمریکا در کشورهای مختلف از جمله ایران را توضیح داد.
به گزارش نامه نیوز، جدیدترین برنامه تلویزیونی «بدون مرز» امشب ساعت 19:30 با اجرای مرتضی غرقی از شبکه 2 سیما پخش می‌شود. اسکات بنت افسر جنگ روانی پنتاگون مهمان این برنامه است. او به سوالات مختلفی پیرامون تاکتیک‌های جنگ روانی آمریکا در کشورهای مختلف، حمایت مالی از تروریسم و نقشه‌های آمریکا برای ضعیف‌کردن قدرت ایران در منطقه پاسخ داده است.

این افسر جدا شده پنتاگون ضمن اشاره به تاکتیک‌های جنگ روانی آمریکا در براندازی دولت‌های مخالف خود گفت: ما تاکنون توانسته‌ایم با استفاده از جنگ روانی، بسیاری از دولت‌های مخالف آمریکا را سرنگون کنیم. ما در بالکان، لیبی و جنگ اول عراق با استفاده از عملیات روانی  وارد میدان شدیم و توانستیم به کمک عملیات جنگ نرم، به راحتی پیروزی را مهیا کنیم. البته ایران نمونه جدید و تازه‌ای است که هنوز نمی‌توان گفت چه روشی را باید برای آن به کار بست. شاید تلاش برای ارتباط با مردم ایران یکی از بهترین‌ روش‌ها برای جنگ روانی و تغییر رژیم در این کشور باشد.

اسکات بنت در بخشی از صحبت‌های خود، روش‌های حمایتی آمریکا و عربستان از تروریست‌ها را افشا کرد. به گفته او، آمریکا و عربستان از طریق بانک یواس‌بی (USB) سوئیس  پول‌های  زیادی  را در اختیار تروریست‌ها می‌گذارند تا آنان این پول‌ها را صرف خرید تجهیزات نظامی برای ارسال به سوریه کنند.

وی با اشاره  به اسناد موجود در مورد ساختگی بودن حمله به برج‌های دوقلو گفت: این حمله، از جانب سیا و موساد طرح‌ریزی و انجام شد تا آمریکا بهانه لازم برای براندازی دولت‌های 7 کشور در طی 5 سال را داشته باشد. آمریکا به بهانه دمکراسی و حقوق بشر، بسیاری از رژیم‌ها را سرنگون کرده است در حالی که هم‌چنان از دیکتاتوری‌های طرفدار خود حمایت ویژه می‌کند.

«بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.

«بدون مرز» شنبه‌ها ساعت 20:00 از شبکه 2 سیما پخش می‌شود. این برنامه همچنین شنبه‌ها ساعت 23:35 و سه‌شنبه‌ها ساعت 14:05 از شبکه خبر بازپخش می‌شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار