کد خبر: ۵۰۱۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
رئیس کمیته انضباطی گفت: کمیته انضباطی این وظیفه را دارد تا کد ملی افرادی را که آشوب بوجود می‌آوردند شناسایی کند و به مأمورین اطلاع دهند تا جلوی این افراد گرفته شود.
اسماعیل حسن‌زاده امروز در یک گفتگوی رادیویی درباره رای کمیته انضباطی برای بازی های جنجالی هفته سوم گفت: تمام مدارک‌ لازم برای اتفاقات مسابقاتی که حواشی زیادی داشت به دست ما رسید. خود ما هم پیگیر بعضی اتفاقات بودیم. بعد از اینکه پرونده بررسی شد، به فرد متخلف ابلاغ می‌‌کنیم تا دفاعیات خود را ظرف ۴۸ ساعت برای ما ارسال کند، بعد راجع به اعلام رأی به جمع‌بندی می‌رسیم، سعی می‌کنیم ظرف هفته‌های اخیر، رأی در خصوص متخلفین را صادر کنیم. 

به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد:‌ افرادی که جو را ملتهب می‌کنند در هر بازی در این پرونده بررسی می شوند. ممکن است یک مصاحبه قبل از بازی و یک مصاحبه بعد از بازی تنش ایجاد کند یا برعکس،‌آرامش را در ورزشگاه ها به وجود بیاورد، بر همین اساس ما همه این جوانب را در نظر می‌گیریم تا رأی قطعی صادر شود. باید افرادی که مسئول یک تیم هستند چه از لحاظ مدیریت تیم و چه از لحاظ مدیریت هواداران سعی کنند آرامش را به وجود بیاورند تا تنش و آشوبی به وجود نیاید. 

حسن زاده در ادامه تأکید کرد: با توجه به اینکه کمیته انضباطی در خصوص چارچوب قوانین فوتبال است، نیاز دارد تا با ارگان‌های دیگر همکاری کند تا جلوی افرادی که به دنبال آشوب ایجاد کردن در ورزشگاه هستند گرفته شود، این همکاری باعث می‌شود تا این افراد دیگر به ورزشگاه نیایند، شناسایی شوند تا آشوبی به وجود نیاید. کمیته انضباطی این وظیفه را دارد تا کد ملی افرادی را که آشوب بوجود می آوردند شناسایی کند و به مأمورین اطلاع دهند تا جلوی این افراد گرفته شود ما این توانایی را داریم،‌اما نیاز داریم برای همکاری هر چه بهتر در این رابطه با ارگان‌های دیگر هم کمک بگیریم. به هر حال افرادی که مریض هستند و از جنس فوتبال نیستند باید شناسایی شوند تا جلوی آشوب‌ها در ورزشگاه‌ها گرفته شود. 

رئیس کمیته انضباطی در خصوص اینکه بعضی‌ها معتقدند محرومیت از سوی کمیته انضباطی تأثیری در روند فوتبال ندارد، گفت:‌ اینکه محرومیت هیچ تأثیری ندارد طبیعی است، اینکه ممکن است در دنیای مجازات، یک مجرم یا یک قاتل بعد از اینکه مجازات شد دوباره به کارش ادامه دهد، این افراد باید در بقیه جاها آموزش داده شوند تا این اتفاقات صورت نگیرد. به هر حال کار ما این است که آرامش را به وجود بیاوریم و این نیاز دارد تا مسئولین تیم، افرادی که با تیم در ارتباط هستند همکاری کنند تا آرامش در سکوها به وجود بیاید، این رفتارها در شأن فوتبال ایران نیست، چرا که آسیا نگاه متفاوتی به هواداران ایرانی دارد. برگ برنده ما در آسیا هوادرانمان است،‌اگر این افراد بخواهند هنجارشکنی کنند ممکن است نگاه آسیا نسبت به ایران عوض شود. به هر حال یک مسئول باشگاه، مسئول هواداران باید سعی کنند در مصاحبه کردن‌هایشان هم با صبر و منطق جلو بروند تا هوادار وقتی حرف‌های یک مسئول را می‌شنود آرامش پیدا کند و با آرامش به ورزشگاه بیاید، این نیاز به آرامش همه‌جانبه دارد تا بتوانیم جلوی آشوب‌ها را در ورزشگاه بگیریم. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار