به‌روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
کد خبر: ۵۰۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
هرکجا نام محمود احمدی‌نژاد می‌آید ناخودآگاه به یاد وضعیت نابسامان کشور در سال‌های 92 می‌افتیم. روزهایی که باوجود طلائی ترین دوران درآمدهای نفتی، کشتی اقتصاد کشور به دلیل سوء مدیریت به‌گل‌نشسته بود. او که خود مسبب میراث‌ نامبارک برای دولت یازدهم و دوازدهم بوده است حالا در قامت مدعی، مدافع مردم شده و از هر تریبونی برای تخریب دولت و نظام سوءاستفاده می‌کند. رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم به‌تازگی ویدئویی منتشر کرده و در آن ضمن اعلام مشکلات کشور خواستار کناره‌گیری حسن روحانی شده است.
حسین کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصولگرا دراین‌باره می‌گوید: احمدی‌نژاد با انتشار این فیلم عملاً نشان داد به‌عنوان اپوزیسیونی که در زمین دشمن بازی می‌کند به دنبال این است که با تخریب همه ارکان نظام به استراتژی پنهان غرب که براندازی جمهوری اسلامی است پاسخ مثبت بدهد. 
 
وی افزود: همه می‌دانیم آقای احمدی‌نژاد در دوره‌ای که رئیس‌جمهور بود اقداماتی را انجام داد که دولت فعلی در چهار سال اول فقط آواربرداری و تلاش کرد تا خرابی‌های آن دوران را با تدبیر خود درست کند. کنعانی مقدم با بیان اینکه احمدی‌نژاد در این فیلم رئیس قوه مجریه، مقننه و قضائیه را مورد خطاب، تهمت و افترا قرار می‌دهد، می‌گوید: با توجه به قانون که توهین کردن به مسئولین نظام جرم تلقی می‌شود قاعدتاً باید با ایشان برخورد قانونی شود؛ اما جمهوری اسلامی با سعه‌صدری که دارد فضای بازی را ایجاد کرده تا افراد صحبت کنند.  
این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه افزود: احمدی‌نژاد یک شهروند ساده‌ای بیش نیست و دوره ریاست‌جمهوری‌اش پایان پذیرفته است، اما هنوز این موضوع را نپذیرفته است. 
 
کنعانی مقدم گفت: وقتی ایشان با این موضوع این‌چنین برخورد می‌کند، توهین به مردم است که در دو دوره گذشته به رئیس‌جمهوری رأی دادند که دارای چنین خصلت‌هایی است. از سویی دیگر خودش را از هرگونه خطاها و کوتاهی مبرا می‌کند و عملاً فضای جامعه را به سمت همراهی کردن با فضای مطلوب بیگانگان می‌برد، که مدام این حرف‌ها را تکرار می‌کنند. در این میان رسانه‌ها رسالتی دارند و آن این است که جلوی این فضا را بگیرند و با بایکوت کردن او مانع ابراز وجود کردن و درنهایت تبدیل‌شدن او به مهره‌ای برای اجرای سناریوهای بیگانه شوند. 
این فعال سیاسی افزود: این نوع رفتارها عمدتاً در کسانی که بعد از پایان یافتن مدت مسئولیتشان آن‌هم با کارنامه‌ای منفی از قدرت به پایین کشیده می‌شوند، صورت می‌گیرد و سعی می‌کنند شکل اپوزیسیون به خودشان بگیرند و دچار آلزایمر سیاسی می‌شوند و فراموش می‌کنند که خودشان رفتارهایشان چگونه بوده و حتی به دنبال پاسخگویی به رفتارهای گذشته خودشان ‌هم نیستند.  
وی با بیان اینکه هرکسی که مجرم باشد و از هر جریانی باشد قوه قضائیه باید با آن برخورد کند گفت: این حق مردم است که از قوه قضائیه این را بخواهند. 
 
دبیر کل حزب سبز در پایان تصریح کرد: آقای روحانی به دلیل اینکه درگیر مسائل اجرایی کشور است بیشتر به دنبال این است که به مردم پاسخگو باشد تا به بلندگوهای دیگران، اما توصیه می‌کنم شرایطی به وجود بیایید تا احمدی نژاد نتواند یاس و ناامیدی را در کشور پمپاژ کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار