کد خبر: ۵۰۶۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
مسافران قطار اتوبوسی تهران مشهد درحالیکه بلیط خریداری میکنند اما جایی برای نشستن در قطار ندارند .

به گزارش نامه نیوز، در روزهای اخیر برخی از مسافرانقطار عادی تهران مشهد با ارسال عکسهایی از مسافرگیری بیش از حد ظرفیت شرکت رجا انتقاد کردند .وضعیت سالنهای این قطار اتوبوسی که دو طبقه میباشد به گونه ایست که مسافران مجبورند بر کف سالنها و پله ها بنشینند . مردم میگویند ما درحالیکه بلیط خریداری کرده ایم اما جایی برای نشستن نداریم.
این موضوع را با روابط عمومی شرکت رجا درمیان گذاشتیم که برای این اقدام دلایلی را مطرح کردند.
2591740_681
پاسخ شرکت رجا 
روابط عمومی شرکت رجا در واکنش به این خبر اعلام کرد: قطار مذکور قطار عادی تهران -مشهد و بالعکس می باشد که در همه ایستگاه های بین راهی مسافر سوار و پیاده می کند. با توجه به اینکه قطار مذکور سهل الوصول ترین و راحتترین وسیله سفر برای مردم ایستگاه های بین راه می باشد استقبال زیادی از آن میشود. اکثر مسافران این قطار در یک ایستگاه سوار و در چند ایستگاه بعد پیاده میشوند. در واقع این قطار برای مسافرانی که بیشتر جنبه سفر بین راهی را دارند می باشد. البته آخرای تابستان و افزایش سفرها هم دلیل بر شلوغی می باشد . دسترسی آسان به این قطار که باکیفیت ترین قطارها و با سیستم تهویه مطبوع است و شرکت رجا تلاش کرده حداکثر ظرفیت را در این خصوص به کار بگیرد و همواره مورد تقاضای مسافران به ویژه مسافران بین راهی می باشد. قیمت مناسب این قطار نسبت به بقیه قطارها نیز از دیگر دلایل تقاضای زیاد سفر با قطار عادی تهران-مشهد (دو طبقه صبا) می باشد‌. لازم به یادآوری است که برخی از مسافرین بلیت بین راهی مثلا برای یک ایستگاه خاص را تهیه می کنند ولی در ان ایستگاه پیاده نمی شوند.
2591741_424
لزوم رعایت حق مسافران 
به هرحال مسافرانی که برای یک مسیر خاص بلیط خریداری میکنند باید از حداقل امکانات موجود بهره مند باشند . نداشتن صندلی و نشستن بر کف قطار و سخت شدن رفت آمد در راهروها و نمای نامناسبی که ایجاد میشود به نوعی زیر پا گذاشتن حقوق همه مسافران است.

2591743_359

منبع: رکنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار