کد خبر: ۵۱۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
سقوط 7 درصدی سهام اپل باعث شده بسیاری از سهامداران این شرکت متضرر شوند. در این میان وارن بافت تقریبا 4 میلیارد دلار از ارزش سهام خود را تنها در عرض 24 ساعت از دست داد.
در ماه ژوئن، اوراکل بیش از 250 میلیون سهام اپل را به خود اختصاص داد. اما ضررهایی که وارن بافت تجربه کرده بسیار سنگین تر است، چرا که وی در پایان ماه اوت به سی ان بی سی  گفت که او سهام بیشتری را از اپل طی ماه ژوئن خریداری کرده است.

بر اساس آمارهای بازار فناوری، برکشایرهاتاوی و در راس آن وارن بافت بیش از 3.5 میلیارد دلار از دست داده که این بدترین رکوردی است که طی 4 سال گذشته در وال استریت ثبت شده است.

در سوی دیگر ماجرا، شرکت اپل نیز در حال گذراندن پنجمین هفته متوالی ضرردهی خود است. این نخستین بار از سال 2012 تا کنون است که اپل به این شدت ضرر می دهد.سهام اپل پس از آن شروع به سقوط کرد که اعلام شد آیفون ها نتوانسته اند انتظارات را براورده کنند و فروشی برابر با فروش سال گذشته داشته اند. این در حالی است که ناظران بازار انتظاری بسیار بالاتر داشتند. افزون بر این، شرکت اپل چشم انداز مالی سال های مختلف را در اختیار برخی سرمایه گذاران قرار داده است و همه  این عوامل سبب شد تا این شرکت با درجاتی از سقوط مواجه شود.

تمامی این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که در اوایل سال جاری، اپل نخستین شرکتی بود که به صورت عمومی به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری رسید. در حال حاضر برکشایر هاتاوی  دومین سهامدار بزرگ اپل با سهام ارزش 52 میلیارد دلار است.
منبع: انتخاب
برچسب ها: اپل ، دلار ، ضرر
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار