کد خبر: ۷۵۵۹۳
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
منصور ارضی بازهم در دعای عرفه با حمله به هاشمی رفسنجانی وی را پیر و کفتار خطاب کرد.

به گزارش نامه، بازهم حسینیه صنف لباس فروشان و بازهم حاج منصور ارضی و توهین به مسئولان کشور.

دیگر چندسالی است، منبری‌های این مداح معروف به کنایه‌های او عادت کرده‌ و دعای عرفه حاج منصور را خط مقدم مبارزه با مخالفان خود می‌دانند. حاج منصور ارضی در دعای عرفه که در حسینیه صنف لباس فروشان برگزار شده بود با انتقاد از اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی درخصوص حذف شعار مرگ بر آمریکا، وی را پیر و کفتار خطاب کرد و برای او آرزوی مرگ کرد.


رئیس صنف مداحان


سعید حدادیان که خود، سابقه توهین به مسئولان را دارد، منصور ارضی را رئیس صنف مداحان می‌داند و بسیاری از مداحان اهل بیت نیز خود را شاگرد این مداح معروف تهران می‌نامند. روضه‌خوانی که توانست با ایجاد سبک جدید در مداحی، نامی برای خود دست و پا کند.

منصور ارضی که در جمع دوستداران خود به «حاج منصور» معروف است، چندین سالی است که در جلسه‌های عزاداری خود بیش از آنکه روضه‌خوانی کند به اظهارنظرهای سیاسی و اعلام مواضع تند در مورد مسئولان کشور می‌پردازد.

بعد از رحلت امام خمینی(ره)، و با تکیه زدن هاشمی رفسنجانی بر صندلی ریاست قوه مجریه، منصور ارضی در کسوت مداحی اهل‌بیت به منتقد سیاسی هاشمی رفسنجانی تبدیل شد و در جلسات هفتگی روضه‌های خود به انتقاد از سیاست‌های دولت هاشمی می‌پرداخت. سید محمد خاتمی، اعضای دولت اصلاحات از جمله عطا‌الله مهاجرانی هم از انتقادهای این مداح تهرانی در امان نبودند و منصور ارضی بارها و بارها آنان را از زیر تیغ تند انتقادهای خود گذرانده بود.

در آن روزها نبود امکانات سمیع و بصری گسترده همچون این روزها و عدم انتشار گسترده اظهارات منصور ارضی، باعث میشد سخنان او با واکنش زیادی در جامعه روبرو نشود و حتی روسای جمهور هم چندان به این سخنان واکنشی نشان نمی‌دادند. اما پیروزی محمود احمدی‌نژاد بر هاشمی رفسنجانی و قالیباف، زندگی منصور ارضی را وارد فاز جدید کرد.

این مداح تهرانی که از منتقدان اصلی دولت‌های هاشمی و خاتمی به شمار می‌آمد، با حمایت از محمود احمدی‌نژاد شهردار وقت تهران که در زمان مدیریتش در شهرداری بیشترین توجه را به هیئت‌های مذهبی می‌کرد و از کمک‌های مالی و معنوی به این هیئت‌ها دریغ نمی‌کرد، تواسنت به عنوان همراه شماره یک رئیس دولت نهم در سفرهای استانی همراهی او شود و در جمع مردم دعای توسل و کمیل بخواند.


از حمایت از احمدی‌نژاد تا تشبیه قالیباف به عمر سعد

حمایت‌های وی از محمود احمدی‌نژاد باعث شد، منصور ارضی بازهم برسر زبان بیفتد اما مسئله‌ای که بیش از پیش باعث شد وی به تیتر اصلی رسانه‌ها و جامعه تبدیل شود، انتقادهای صریح وی بوده است. انتقاد از سخنان حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی و حمله شدید به محمدباقر قالیباف، آغازکننده این درخشش رسانه‌ای منصور ارضی بود.

ارضی در جریان دعای عرفه سال 86 در مورد محمد باقر قالیباف گفت: «به عمر بن سعد گفتند که با قتل امام حسین (ع) به ملک ری نمی‌رسی که با تمسخر پاسخ داده بود اگر به گندمش نرسم به جوی طویله‌اش که خواهم رسید. برخی ابن سعدهای دوران ما هم اینگونه‌اند و اگر به گندم ریاست جمهوری نرسیدند به جوی شهرداری که رسیده‌اند و این برایشان کافی است!»

نوع انتقادهای سیاسی ارضی که مخالفان آن را «ناسزا» توصیف کرده‌اند مورد اعتراض فراوان قرار گرفته‌ بود؛ از جمله در ماجرای هاشم آقاجری که او را «حرام‌زاده» نامید یا انتقاد برخی نمایندگان مجلس به دولت احمدی‌نژاد را ناشی از خوردن «لقمه حرام» دانست. این انتقادات از سیاسیون تا انتخابات سال 88 ادامه داشت و منصور ارضی به عنوان حامی احمدی‌نژاد از تمام تریبون‌های خود استفاده کرد تا برای رئیس دولت نهم تبلیغ کند.

منصور ارضی بعد از حواشی انتخابات ریاست جمهوری سال 88، در شب 19 ماه رمضان در مسجد ارگ تهران، مرگ موسوی و کروبی و تمام کسانی که در جریان این حوادث نقش داشتند را از خدا خواست. بعد از انتخابات 88، مواضع منصور ارضی از جریان اصلاحات، هاشمی و حوادث سال 88 به سوی محمود احمدی‌نژاد و رحیم مشایی چرخید و وی در جریان انتصاب مشایی به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور و تاخیر احمدی نژاد در جریان حکم رهبری برای برکناری مشایی از این سمت، ارضی شدیدترین انتقادها را نصیب این دو کرد.

ارضی در سال ۱۳۸۹ در مراسم زیارت عاشورای حسینیه صنف لباس فروش‌ها اسفندیار رحیم مشایی را با سلمان رشدی مقایسه کرد: «این آقایی که ادعای آسمانی بودن دارد از سلمان رشدی هم بدتر است»

ارضی سال بعد در شب نوزدهم ماه رمضان سال 90 برای اعدام مردمی مشایی جایزه تعیین کرد. این سخنان ارضی با واکنش شدید محافل سیاسی روبرو شد و حتی پای وی و سعید حدادیان به خاطر توهین‌های بی سابقه به مشایی به دادگاه کشانده شد. بعد از این سخنان منصور ارضی بر خلاف سال‌های گذشته، در مراسم عزاداری ابا عبدالله در بیت مقام معظم رهبری حاضر نشد.


چرا نمی‌گویی با دین مردم چه کرده‌ای؟


حاج منصور ارضی امسال نیز در برنامه مناجات ماه مبارک رمضان در مسجد ارک، با اشاره گزارشی که احمدی‌نژاد از عملکرد هشت ساله‌اش در صدا و سما ارایه کرد، گفت: «چرا نمی‌گویی که برای دین مردم چه کرده‌ای؟ چرا گزارش نمی‌دهی که در این هشت سال، برای استقرار حجاب اسلامی چه فعالیتی انجام داده‌ای؟»

حاج منصور همچنین ادامه داد: «چند بار تاکنون به مسئول پلیس کشور راجع به امر به معروف و نهی از منکر و برخورد با اراذل و اوباش تذکر داده‌اند. نه گذاشتند پلیس کارش را بکند، نه خودشان اقدامی کردند.»

وی که اوصاف دروغگویان را تشریح می‌کرد، همچنین متذکر شد: «اگر همه کار بکنی اما به دین مردم و ارزش‌ها بی‌توجه باشی، ارزشی ندارد و برکت کارها هم از بین می‌رود.»

حالا پس از پایان دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد و تغییر فاحش منصور ارضی در جریان حمایت از رئیس دولت نهم و دهم، بازهم شاهد حملات منصور ارضی به هاشمی رفسنجانی هستیم، حملاتی که پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد 92 و اقبال مردم به نامزد مورد حمایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جهت تخریب هاشمی شکل گرفته است.

با سخنان امروز ارضی، هاشمی نیز در جمله افرادی قرار گرفت که حاج منصور برای آنان در خواست مرگ کرده بود. بیش از این مشایی، کروبی و موسوی شامل این دعای مداح معروف تهرانی شده بودند.

با توجه به حوادث اخیر باید دید که در روزهای پیش رو، منصور ارضی چه موضعی را در قبال دولت تدبیر و امید خواهد گرفت، آیا او از دولت حمایت خواهد کرد یا حسن روحانی را هم مورد عنایت قرار خواهد داد و برای او هم آرزوی مرگ خواهد کرد؟


انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷۲
ناشناس
-
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
10
127
این نیز بگذرد
مهمان
-
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
6
159
سنگ بدگوهر اگرکاسه زرین شکند
قیمت سنگ نیفزایدو زر کم نشود
میر حسین
-
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
8
129
ادب مرد به زدولت اوست
قلی ها
-
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
3
37
نمی دانم چرا وقتی مدیرعامل مترو تغییر کرد آقای ارضی با شهرداری دیگر کاری ندارند/یا دهر اف لک من خلیل
اشنا
-
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
4
62
اسلام از دست افراطیها زیاد ضربه دیده امیدوارم خداوند افراطیون را هدایت فرماید در هر لباسی که هستند
خدا عمر دهد به حاج منصور عرشی
-
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
109
14
خدا حفظ کند حاج منصور عرشی و نفس حقش را و لعنت و نفرین خدا به دشمنان و حسودان و بدخواهان ایشان ، خدا عمر طولانی و سلامتی و عزت فرماید به ایشان . عشقمان روضه های حاجی قربون نفست حاج منصور زنده و پاینده باشی .
مهربان توسی
-
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
7
49
تا کی توهین و تهمت به بزرگان؟
مژگان
-
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
5
66
آقاي ارضي واقعا براتون متاسفم . حق الناس زيادي به گردن خودتان گذاشتيد . خدا كنه فرصت جبران داشته باشيد !!!!!!!!!!!
ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ
-
|
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
9
48
ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺸﺎﻳﻲ ﻣﻮاﻓﻘﻢ
یک دوست
-
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
84
8
سلام
قبل از اینکه کسی را متهم بکنیم باید مخاطب را بشناسیم
من نمیدانم جه عاملی باعث شده سیاستمدار کهنه کاری مثل آقای هاشمی به جعل خاطره از امام روی بیاورد ویا چرا در باره مزاکره با امریکا اینقدر شتابزده عمل کند . آیا این عملکرد شخصیت ایشان را مخدوش نمی کند ؟
ناشناس
-
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
116
6
دمت گرم حاج منصور بالاخره حرف دل ما رو زدی. خوشم اومد. مردم نمیدونن اطرافشون چی میگذره. یه روزی خواهند فهمید که خیلی دیره
محمدرضا چراغچی
-
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
3
53
انتقاد باید سازنده باشد بطوریکه طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهد.با تخریب افراد جز اتلاف وقت و سرمایه چیزی عایدمان نخواهد شد.
جواد
-
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
5
48
من خودم بچه هیئتی هستم بخدا خیلی بد تو هیئت از این جور بحث ها باشه به هیچ کدوم هم کاری ندارم آخه هیئت جای این حرفا نیست که بیایی و به کسی دیگه توهین کنیم بخدا اگه اون طرف راضی نباشه تمام این حسین حسین گفتن ها به درد نمیخوره ای کاش تمام کارهای مان بوی امام حسین میداد نه سیاست
ناشناس
-
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
4
21
حریم مسجد و تکیه و منبر را به شدید ترین وجه ممکن ضایع می کنند و صاحبان قدرت همه سکوت کرده اند این نشانه مصیبت اسمانی است.
تنها
-
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
40
3
بنظر بنده اگه اشخاصي مثل حاج منصور ارضي كه ياور رهبر عزيزمان هست نباشد بعضي ها كه دنيا داري چشمشان را گرفته و ظلم هاي بي حد ميكنند ديگه خوش به حالشون ميشه و بي رقيب ميتازند چرا بايد در برابر اين ظالمان سكوت كرد شما كه طرفدار كاخهاي معاويه هستيد در سكوت بمانيد
حسن
-
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
2
19
دیگه از هیئت و عزاداری تو همچین اماکنی زده شدم کار ندارم که به کی توهین بشه مگه این کار تو اسلام جایزه ؟!! اینجوری داره به شعور مردم توهین میشه ، میبینن مردم به ائمه ارادت دارن و عاشق هستن ، میخوان از تریبون این اماکن افکار و اعقایدشون رو به مردم تحمیل کنن و این خیلی بده
حسن
-
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
2
14
جناب آقای رئیس جمهور که تو سخنرانی های قبل از انتخابات تاکید داشتین نباید به کسی توهین شه و باید حریم ها رعایت بشه و اون شخص حق دفاع از خود داشته باشه الان کجایئن ؟ البته الان کار وخیم تر شده یه مداح داره به یکی از ارکان جمهوری اسلامی توهین میکنه و همه سکوت میکنن !!!!
جواد
-
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
13
2
خدا خودش بزودی نتیجه اعمال برخی خواص رو میده قبل از اینکه اون دنیا برن.مردم هم میفهمن که برخی ها رو بزرگ نکنن .نظرات احساسی داده شده چون مشخصه اکثرا کم سن و سال هستند.
amin
-
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
1
15
متاسفیم .متاسف
ناشناس
-
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
21
4
قابل توجه اون دسته از عزیزلنی که صحبت های حاج منصور رو رد می کنند .اشتباه نکنید هر کس که بخواد پا رو خون شهدا بذاره انشاالله خدا لعنتش کنه
خمول
-
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
4
16
در مملکت اسلامی که قوه قضاییه آن مستقیما از طرف رهبر حکومت تعیین می شود توهین به مسئولین ارشد مملکت جز کاستن از قداست حکومت و دستگاه قضایی فایده دیگر ندارد بهتر است آقایان دلسوز نظام از طریق قانونی اعلام شکایت کنند نه از هر منبر و تریبونی استفاده ناصحیح نکنند
بی نام
-
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
3
16
قابل توجه افرادی که ایشان را الگو می دانند
قانون
-
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
1
5
با سلام - صحیح نیست حرمت مداحان با ورود به عرصه سیاست خدشه دار شود , اکثر جوانان وقتی به اینگونه مداحان و مداحی هایشان به چشم سیاسی نگاه میکنند تا عبادی و مذهبی و این یعنی ضربه به ریشه !
راسخ
-
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
4
3
همه حرف هارو گفتید. ولی فراموش کردید نویسنده منافق این مقاله با چه ظرافتی تلاش به ایجاد نفاق در جامعه داره و با بزرگنمایی نابخردانه سعی در آلوده کردن فضا داره، شاید خیلی ها ندانسته ساز همنوایی با قلم این نوسنده (منافق) رو میزنند اما خداوند شاهد و ناظر اعمال ماست. الله اعلم.
جواد
-
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
15
2
حاج منصور خیلی گلی.این افرادی که اینجا نشستن حتی یکبار هم در مجالس شما حضور نداشتند.اینها چه میفهمند معنی نشستن در پای روضه های شما رو.اینا یه مطلب خوندن و در قبالش شروع به نظر دادن کردند کاش این افراد شخصیت اخلاقی شما رو می دانستند.رفسنجانی که تا دیروز همه مردم ایران میگفتند دزد هستش حالا نمی دونم چی شده که به فرشته ی نجات تبدیل شده
ناشناس
-
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
2
11
توهین به دیگران نشانه ضعفه
آرش
-
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
8
2
خانمها و آقايون جو زده اي كه امروز سنگ آقاي هاشمي رو به سينه مي زنن زمان رياست جمهوري آقاي خاتمي چرا يه موضع ديگه داشتن؟؟؟!!!!!
شك نكنيد نهايت تا پنج الي شش سال ديگه همان موضع رو دوباره دنبال مي كنيد، يعني همان:" عاليجناب سرخ پوش، جناب اكبر شاه، و حرفهايي كه در مورد خانواده ايشون در دوره اصلاحات رواج پيدا كرد. بازم گلي به جمال منصور ارضي كه سياستش در قبال آقاي هاشمي ثابت بوده.
به قول مولانا: زين همراهان سست عناصر دلم گرفت؛ شير خدا و رستم دستانم آرزوست.
دوستان اصلاح طلب و كارگزار اگه قرار بود متعهد باشن به اصل نظالم و فرامين اسلام متعهد مي موندن نه اينكه در عرض چند سال پشت پا بزنن به تمامي اعتقادات و آرمانهاي خودشون و ديدگاهشون به از ايران اسلامي به ايران سكولار در سياستهاي كلان كشور تغيير
مجید
-
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
9
2
جالبه بازی با آبروی امام و شهدا و دروغ بستن به این بزرگواران کمتر از توهین حاج منصوره؟
واقعا برای دوستانی که سنگ افرادی که بیت المال را به غارت بردند و حاضر به پاسخگویی هم نیستند متاسفم.
حق الناس در افشا و رسوایی نامردان است یا غارت و به شیشه کردن خون مستضعفین؟
شهریار
-
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
0
0
دوره اینجور آدما به سر اومده .دیگه کسی حرف اینجور آدما هیچ خریداری نداره .
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
وبگردی

تور لحظه آخری

ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار