کد خبر: ۲۶۱۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در اظهارنظری جدید در مورد فیلم سینمایی «رستاخیز» گفت: احمدرضا درویش تا چند روز پیش با افکت گذاری موافقت نکرده بود و باید ببینیم درویش پیشنهاد دیگری دارد یا خیر.
به گزارش نامه نیوز، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی علت تعویق در اکران «رستاخیز» را جلب نظر برخی مراجع عنوان کرد و گفت: تا پیش از زمان اکران نظر برخی از مراجع تأثیرگذار را جلب کرده بودیم اما زمان اکران با اعتراض برخی دیگر از مراجع روبرو شدیم که اکنون به دنبال جلب نظر آنها هستیم.

حجت الله ایوبی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه به تعویق افتادن اکران «رستاخیز» به معنای عدم اکران آن نیست، گفت: عوامل ساخت فیلم «رستاخیز» بسیار زحمت کشیده و با خلوص نیت به ساخت این فیلم ارزشمند پرداخته اند به همین دلیل سازمان سینمایی،‌ قصد عدم اکران آن را نداریم.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه با بیان اینکه برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلب نظر آیات عظام در اولویت است، عنوان کرد: ما قصد داریم فیلم «رستاخیز» به گونه ای نمایش داده شود که باعث آزردگی خاطر مراجع نباشد.

وی یادآور شد: در روز نخست اکران «رستاخیز» مشخص شد نظر موافق برخی از مراجع تقلید و آیات عظام جلب نشده است و تعدادی از آنها ابراز نگرانی کرده اند بنابراین اکران آن را به تعویق انداختیم تا نظر این دست از مراجع را نیز تأمین کنیم لذا تعویق اکران به علت برخی حواشی خیابانی همچون قمه زنی نبوده است.

ایوبی در ادامه با اشاره به این مطلب که شخصا پیش از اکران فیلم «رستاخیز» در حدود یک سال پیگیر جلب نظر برخی از آیات عظام بوده است، گفت: تا زمان اکران فیلم، تلقی تهیه کننده و کارگردان مجموعه جلب نظر موافق برخی از مراجع بود که تأثیرگذاری بیشتری داشتند اما بعد از اکران با اعتراضات برخی دیگر از آیات عظام نیز روبرو شدیم که اکنون قصد جلب نظر آنها را نیز داریم.

شکایت عوامل فیلم «رستاخیز» از وزارت ارشاد صوری نیست

وی در ادامه با بیان اینکه شکایت عوامل فیلم «رستاخیز» از وزارت ارشاد صوری نبوده است، بیان کرد: از آنجایی که بخشی از این فیلم با حمایت سرمایه گذار خارجی ساخته شده است لذا حساسیت هایی را به موجب تعهدات عوامل ایرانی برای تهیه کننده و کارگردان ایجاد کرده است که برای جبران خسارات احتمالی تحت فشارند از این رو به ناچار از تمام راه های موجود برای این جبران استفاده می کنند.

رئیس سازمان سینمایی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا احمدرضا درویش با افکت گذاری بر روی چهره اشخاصی مثل حضرت عباس(ع) موافقت کرده است یا خیر، خاطرنشان کرد: وی تا چند روز پیش با افکت گذاری موافقت نکرده بود که راه دیگری نیز به جز افکت گذاری برای جلب نظر مراجع نداریم اما باید ببینیم درویش پیشنهاد دیگری دارد یا خیر.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین