کد خبر: ۲۶۲۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
بهرام رادان روز گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد فیلم «سنتوری ٢» قطعا بدون حضور او ساخته خواهد شد. او در ادامه این مطلب نوشت: من نظر و دیدگاهم را در نامه‌ای کتبی به تاریخ ٢٣ اسفندماه ٩٣ خدمت استاد مهرجویی اعلام کردم که در صورت صلاحدید ایشان منتشر می‌شود. این در حالی است که روز گذشته داریوش مهرجویی به ایسنا خبر داده که حامد بهداد جایگزین رادان در «سنتوری، مرد پاییزی» خواهد شد.
به گزارش نامه نیوز، مهرجویی همچنین به «شرق» گفت: «بهرام رادان در نامه‌ای به من اعلام کرد که امکان همکاری و حضور در فیلم جدید مرا که قرار بود «سنتوری٢» باشد ندارد؛ چراکه برنامه سفر دارد و از نظر زمانی با برنامه ما هماهنگ نبود. بهرام رادان برنامه سفر به آمریکا داشت و امکان بازی در فیلم را پیدا نمی‌کرد. البته من نامه او را گم کرده‌ام اما دلیل دیگر او برای حضورنیافتن در این فیلم این بود که چون عنوان فیلم دیگر «سنتوری» نیست، ظاهرا تمایلی به بازی در آن ندارد».

مهرجویی سپس عنوان کرد: «به‌همین‌دلیل حامد بهداد جایگزین بهرام رادان شد و نام شخصیت اصلی فیلم را هم از علی به حمید تغییر دادم. همچنین در کنار بهداد، لیلا حاتمی بازی خواهد کرد». او درباره‌ داستان فیلم «سنتوری، مرد پاییزی» ادامه داد: «این فیلم داستان متفاوتی دارد و ارتباط آنچنانی‌ای به «سنتوری» سال ٨٥ ندارد، اما همانند فیلم قبلی خواننده و نوازنده سنتور در آن هستند که برای این کار یک نوازنده خوب پیدا کردیم و دو موسیقی‌دان جوان هم با ملودی‌های زیبایی که نوشته‌اند و صدای خوبی که دارند ما را همراهی خواهند کرد که فعلا تمایلی ندارم از آنها اسمی ببرم».

مهرجویی درباره وضعیت کنونی فیلم «سنتوری، مرد پاییزی» اضافه کرد: «تا دو، سه ماه آینده درگیر پیش‌تولید این فیلم خواهیم بود و پس از آن فیلم را کلید می‌زنیم. تهیه‌کننده این فیلم خودم هستم. پروانه ساخت فیلم هم حدودا یک ماه پیش صادر شده».

مهرجویی همچنین در پاسخ به این سؤال که عدم حضور بهرام رادان به چارچوب فیلم آسیب خواهد زد یا خیر، گفت: «ابدا، فیلم از این بابت آسیبی نخواهد دید چون موضوع این فیلم به‌طورکلی با فیلم قبلی فرق دارد. پرسوناژها تغییر کرده‌اند. این فیلم روایت سرگذشت شخصی است که سنتور می‌زند و از شاگردان علی سنتوری در کمپ ترک اعتیاد بوده و حالا برای مرگ پدرش به تهران آمده که اتفاقاتی برای او می‌افتد و داستان فیلم را شکل می‌دهد. موسیقی در این فیلم پررنگ‌تر از «سنتوری» است». همچنین مهرجویی در حال آماده‌کردن تئاتر جدید خود با نام «غرب واقعی»، اثر سم شپرد است که به‌زودی در پردیس سینمایی کوروش روی صحنه می‌رود.

تاکنون قرار شده امین حیایی در «غرب واقعی» به ایفای نقش بپردازد. در نمایش‌نامه «غرب واقعی»، شپرد تصویری واقعی و کنایه‌آمیز از دو برادر ارائه می‌دهد که خانه را تبدیل به فضای فیلم‌های وسترن کرده‌اند؛ در آخر نمایش‌نامه و رودررویی آن‌دو، روشن می‌شود که فاجعه‌ای گریبانگیر این خانواده شده است و هیچ امیدی برای حفظ روابط و تحقق رؤیای آمریکایی در آن نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین