کد خبر: ۲۶۲۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۸
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در مراسم افتتاح ساختمان شماره 2 این مرکز فرهنگی گفت: در فضایی که متأسفانه گاهی شاهد تعطیل شدن برخی فضاهای فرهنگی هستیم، افتتاح این خانه فقط افتتاح یک ساختمان با شش طبقه نیست، بلکه یک قدم بزرگ به‌شمار می‌آید.
به گزارش نامه نیوز، مراسم افتتاح ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان ایران با حضور مجید سرسنگی - مدیرعامل خانه هنرمندان‌ ایران -، غلامحسین امیرخانی، سیف الله صمدیان‌، حمیدرضا نوربخش‌، محمد سریر‌، محمدهادی ایازی‌، محمدرضا فیروزه‌ای‌ و طاهر شیخ‌الحکمایی‌ برگزار شد.

سرسنگی در این مراسم گفت: خوشحالیم که ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان ایران که ساختمان اداری این خانه است‌، امروز افتتاح شد. حدود چهار سال طول کشید تا این خانه به نتیجه برسد و بتوانیم با همکاری شهرداری، بخصوص آقای قالیباف و شهرداری منطقه 6، این خانه را به مرحله‌ی بهره‌برداری برسانیم.

او ادامه داد: خانه هنرمندان بیش از یک دهه است که تأسیس شده و طبیعتا امروز نیازهای این خانه با روزهای اول متفاوت است. خوشبختانه فعالیت انجمن‌ها گسترش یافته و مخاطبان نیز به‌شکل جالبی افزایش یافته‌اند. سعی کرده‌ایم در چند سال گذشته ضمن این‌که در حوزه نرم‌افزاری و برنامه‌ریزی کارهایی را انجام داده‌ایم، در حوزه گسترش فیزیکی و سخت‌افزاری هم فعالیت کنیم که گشایش خانه شماره 2 هنرمندان ایران، یکی از ثمرات این گسترش فیزیکی است. این خانه اواخر سال گذشته خریده و کارهای مربوط به آن انجام شد.

وی درباره نحوه استفاده از این ساختمان نیز گفت: ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان محل استقرار انجمن‌های ما است و عمدتا برای فضای اداری از آن استفاده می‌شود. انجمن‌هایی که پیش از این فضای اداری کافی نداشتند و برخی از آن‌ها در شرایط بسیار بد و نامناسب و در محل‌های اجاره‌ای ساکن بودند‌ یا در خانه لرزاده در منطقه 7 کار می‌کردند و با مشکلاتی مواجه بودند‌، به این مکان آمده‌اند.

سرسنگی همچنین بیان کرد: ساختمان شماره 1 خانه هنرمندان باید بیشتر مورد استفاده هنری قرار گیرد. متأسفانه در این سال‌ها ناچار بودیم به‌خاطر فضای اداری از میزان فضای هنری کم کنیم. خانه هنرمندان هنوز این استعداد و توانایی را دارد که مکان‌های دیگری در اختیارش قرار گیرد که این موضوع در صحبت با شهرداری مطرح شده و پیگیری‌های آن در حال انجام است. شاید بتوان گفت که در تهران، هر منطقه به یک خانه هنرمندان نیاز دارد. در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز باید این موضوع را گسترش دهیم. تا کنون پنج - شش خانه در استان‌ها راه اندازی شده است و هفته دیگر هم خانه هنرمندان تربت حیدریه راه‌اندازی می‌شود. امیدواریم در سال‌های آینده با تداوم این سیاست توسط مدیران مختلف شاهد گستردگی بیشتر خانه هنرمندان باشیم. این آرزوی دیرینه‌ای نیست و تحقق پیدا خواهد کرد.

او ادامه داد: هرچند پیگیری این موضوع خیلی سخت است، اما مدیران باید این کار را انجام دهند. افتتاح این ساختمان نوید این را می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی به گسترش فیزیکی فضاهای فرهنگی و نیازهای هنرمندان توجه کند.

سرسنگی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سالروز بازگشت آزادگان به کشور، اظهار کرد: به کسانی که با استقامت و کشیدن رنج و سختی باعث شدند ما در فضایی آرام بتوانیم به فعالیت‌های فرهنگی و هنری بپردازیم، درود می‌فرستیم.

در بخش دیگری از این مراسم، محمد سریر به نمایندگی از شورای عالی خانه هنرمندان درباره افتتاح ساختمان شماره 2 این مرکز هنری و فرهنگی، گفت: در حال حاضر اعتبار کشورها براساس اعتبارات فرهنگی آن‌ها ارزیابی می‌شود، بخصوص کشورهایی که در بستر توسعه قدم می‌گذارند. این نگاه در کشور ما هم شروع شده است و فضاهای فرهنگی با کمک شهرداری گسترش پیدا کردند. این ساختمان، مکانی برای حضور انجمن‌های هنری است که پیش از این فضایی برای فعالیت نداشتند.

او افزود: با توجه به راهی که در آن قدم گذاشته‌ایم، باید بیشتر و بیشتر به این‌گونه فضاها در کشور و بخصوص در تهران توجه شود و فعالان فرهنگی ما در حوزه هنر امکانات وسیعی داشته باشند که فعالیت‌های خود را شکل دهند.

 خانه شماره 2 هنرمندان ایران در شش طبقه در ضلع شمالی‌ خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایرانشهر، شماره 15 واقع است.

انتهای پیام /*
دیدگاه ها و نظرات
برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده:     
پست الکترونیک:     
نظر:     
کد امنیتی     
    
 
 
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین