کد خبر: ۴۱۰۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
روز گذشته، هیات وزیران با کاهش تعرفه برق در شهرهای مختلف استان سیستان‌و‌بلوچستان از یک تا 9 ماه به تناسب درجه گرمسیری آنها موافقت کرد.
غلامرضا اربابی مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان در این باره گفته بود:«این گرما در مناطق جنوبی استان از جمله راسک، سرباز، نیک شهر، قصرقند، کنارک، چابهار و... نمود بیشتری داشت، دمای هوای ثبت شده در این مناطق از زمان ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی در استان تاکنون بی‌سابقه بوده و رکورد دمای هوا در این مدت شکسته شد. به‌طوری که در برخی از این شهرستان‌ها دمای 56 درجه سانتیگراد به ثبت رسید.»

به گزارش نامه نيوز ، در پی این مسأله، مقامات محلی از جمله مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت، از دولت درخواست رسیدگی به مشکلات شهروندان را کردند. عبدالحمید گفته بود:«مردم استان در هفته‌ای که گذشت گرمای شدیدی را تحمل کردند و در برخی مناطق به‌خاطر مصرف بالا، برق با نارسایی‌هایی مواجه شد که از مسئولان برق می‌خواهم به این مشکل مردم رسیدگی کنند.از مسئولان محترم درخواست داریم به مشکلات مردم صبور و با تحمل سیستان‌وبلوچستان رسیدگی کنند. اگر این مردم فریاد نمی‌زنند و شکایت نمی‌کنند به این معنا نیست که مشکل ندارند، بلکه مشکلات و فشارها را تحمل می‌کنند. لذا مسئولان و علما باید در تمام صحنه‌ها در کنار مردم باشند و به خواسته‌های آنان توجه کنند. خطیب جمعه زاهدان خواستار کاهش تعرفه‌های برق در استان، بویژه در مناطقی شد که بیشتر با گرمای هوا مواجهند.»

در نهایت، با دستور رئیس جمهوری وزیر نیرو در روز 14 خرداد برای بررسی موضوع راهی این استان شد و از ارسال پیشنهاد کاهش قیمت برق مشترکان این استان به هیأت دولت خبرداد. چیت‌چیان در این روز با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان نیک‌شهر گفت: «می‌دانیم که در روزهای گذشته شرایط بسیار سختی بر مردم شریف بلوچستان گذشت، از بدو شروع این مسائل مسئولان وزارت نیرو با حساسیت خاصی آنها را پیگیری کردند. طی سال‌های گذشته این استان از جایگاه ویژه برای ما برخوردار بوده است.  در طول سه چهارسال گذشته به بیش از 500 روستای کشور آبرسانی شد و بیش از 100 هزار مشترک جدید روستایی اضافه شده است.»

روز گذشته نیز حمید چیت‌چیان دوباره بر اصلاح تعرفه‌ها تأکید کرد و گفت: «تعداد قبض‌های رقم بالا در سطح استان سیستان و بلوچستان بسیار محدود است اما در همین رابطه نتایج بررسی‌های صورت گرفته درباره این استان بزودی اطلاع‌رسانی می‌شود. در عین حال تلاش بر اصلاح نرخ تعرفه‌ها است. طبق مصوبات مجلس تعرفه‌های آب و برق نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.»

در نهایت پس از این اظهار نظر چیت‌چیان و جلسه هیئت دولت، قرار شد تعرفه برق به تناسب گرما در شهرهای مختلف از یک تا  ۹ ماه کاهش پیدا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین