کد خبر: ۴۸۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
«نامه نیوز» گزارش می‎دهد؛
سرمربی استقلال درباره علت مخالفت با حضور مربیان شناخته شده ایرانی در کادر فنی‌اش به طور غیرمستقیم پاسخ داد.
زمانی که قرار بود وینفرد شفر به عنوان سرمربی جدید استقلال به ایران بیاید و قراردادش را امضا کند کمیته فنی استقلال تاکید کرد که حداقل دو مربی ایرانی از پیشکسوتان باشگاه در کادر وی خواهند بود.

به گزارش نامه نیوز، کمیته فنی در آن مقطع جلسات مختلفی داشت و گزینه هایی نیز برای حضور در کادر فنی شفر مطرح شدند؛ از سیروس دین محمدی و سهراب بختیاری زاده گرفته تا مجید صالح و محمد نوازی و...

در نهایت اما اعلام شد که قرار است دین محمدی جوان به همراه بیژن طاهری قدیمی دستیار شفر شوند و از کمیته فنی هم استعفا دهند.

همان زمان اما اعلام شد که شفر از انتخاب مربیان ایرانی اطلاع ندارد و ممکن است با این تصمیم مخالفت کند؛ اتفاقی که در بدو ورود وی به تهران رخ داد و مربیان انتخاب شده اجازه حضور در کادر فنی را پیدا نکردند.

در نهایت و با گذشت چند روز سرمربی باتجربه آلمانی اجازه داد تنها طاهری در تمرینات حاضر شود و حضور دین محمدی در کادر فنی منتفی شد.

سرمربی آلمانی که در ابتدا عنوان شده بود یک دستیار خارجی با خود به تهران خواهد آورد رفته رفته کادر خود را با نفرات مورد اعتماد -از جمله پسرش ساشا شفر - تکمیل کرد تا جایی که مشخص شد حتی طاهری هم به طور نمادین در کادر وی حضور دارد و چندان در تصمیم گیری ها دخالتی ندارد.

دلیل مخالفت شفر با حضور مربیان جوان ایرانی در کادر فنی استقلال/ پرونده حضور فرهاد مجیدی چگونه مختومه شد؟

در طول فصل در چندین مقطع بحث اضافه شده یک مربی ایرانی به کادر شفر مطرح شد که جدی ترین گزینه نیز فرهاد مجیدی ستاره سابق و محبوب استقلالی ها بود. مدیران باشگاه ابتدا به طور کلی چنین بحثی را رد کردند اما کم کم مشخص شد که مذاکراتی انجام شده و در نهایت نیز مدیرعامل باشگاه مجبور شد اذعان کند که سعی کرده مجیدی را به کادر فنی اضافه کند اما با مخالفت شفر مواجه شده است.

مرد آلمانی در گفتگوهای خود علت مخالفت با حضور مجیدی را حضور وی در کلاس های مربیگری عنوان کرد که طبعا نه برای او و نه برای اهالی فوتبال توجیه کننده نیست ضمن اینکه مجیدی نیز در واکنش به این مسائل اعلام کرد که خودش تمایل نداشته فعلا به کادر اضافه شود!

دلیل مخالفت شفر با حضور مربیان جوان ایرانی در کادر فنی استقلال/ پرونده حضور فرهاد مجیدی چگونه مختومه شد؟

شفر اما چرا مخالف حضور مجیدی در کادر فنی اش است؟ برای پاسخ به این سوال دلایل مختلفی عنوان شده اما مصاحبه مرد آلمانی با عادل فردوسی پور که از برنامه این هفته 90 پخش شد به خوبی مشخص کرد که چرا شفر تا این حد نگران اضافه شدن مربیان جوان داخلی به کادر خود است.

سرمربی آلمانی در این گفتگو در پاسخ به این سوال که چرا پسرش را به عنوان دستیار به کادر خود اضافه کرده گفت: گاهی دستیاران زیر پای سرمربی را خالی می کنند تا جایش را بگیرند و من نمی‌خواهم این اتفاق برای من رخ دهد.

با چنین تفکری می توان پیش بینی کرد مرد آلمانی با اتمام دوره های مربیگری مجیدی نیز به او اجازه حضور در کادر فنی را ندهد و تنها افرادی بی خطر مثل طاهری می توانند چنین شانسی را برای خود قائل باشند!
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین