کد خبر: ۴۸۴۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
«مسعود اوزیل» و «ایلکای گوندوغان» دو بازیکن ترک‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در لندن دیدار و با وی عکس یادگاری انداختند که با عصبانیت شدید آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مواجه شده است.
«مسعود اوزیل» و «ایلکای گوندوغان» دو بازیکن ترک‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان، به همراه «چنگ توسان» بازیکن تیم اورتون انگلیس، روز یکشنبه در لندن با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، دیدار و با وی عکس یادگاری انداختند.

عصبانیت «آنگلا مرکل» از عکس یادگاری بازیکنان تیم فوتبال آلمان با اردوغان

به گزارش نامه نیوز این اقدام فوتبالیست‌های ترک‌تبار آلمان با عصبانیت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مواجه شده است. مرکل که حضور سیاست‌مداران ترکیه در آلمان برای مبارزات انتخاباتی را ممنوع کرده است، عکس‌ یادگاری اوزیل و گوندوغان با اردوغان را محکوم کرده و آن را باعث ایجاد سوءتفاهم قلمداد کرد.

این اقدام بازیکنان ترک‌تبار تیم ملی آلمان با انتقادهای دیگر محافل سیاسی آلمان هم مواجه شده است.

«جم اوزدمیر» نماینده ترک‌تبار مجلس نمایندگان آلمان و عضو رهبری حزب سبزهای این کشور، با انتقاد شدید از اقدام ملی‌پوشان آلمانی، اظهار علاقه آن‌ها به اردوغان را محکوم کرد و گفت: رئیس‌جمهوری یک بازیکن تیم ملی آلمان «فرانک‌والتر اشتاین‌مایر» نام دارد نه اردوغان. «آنگلا مرکل» صدراعظم اوست و پارلمان او نیز مجلس نمایندگان آلمان نام دارد که در برلین واقع است، نه در آنکارا.

عکس‌هایی که این بازیکنان حرفه‌ای تیم ملی فوتبال آلمان در لندن و در کنار اردوغان گرفته‌اند، بار دیگر به بحث داغ مربوط به همگرایی خارجیان در جامعه آلمان نیز دامن زده است و یک بار دیگر بحث مربوط به دو تابعیتی بودن این دسته از شهروندان خارجی‌تبار آلمان را به میان کشیده است.

این عمل این دو بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان فریاد اعتراض کسانی که در آلمان مخالف حضور این بازیکنان و به‌ویژه مسعود اوزیل در ترکیب تیم ملی این کشور هستند را بلند کرده است.  

لازم به ذکر است که مسعود اوزیل در تمامی 89 دیدار تیم ملی آلمان هرگز حاضر به خواندن سرود ملی آلمان نشده است و با این اقدام احتمال حذف این بازیکن از تیم ملی آلمان قوت گرفته است.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین