کد خبر: ۴۸۴۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
کمیسیونر شورای حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به خشونت‌های اخیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد اسرائیل مردم غزه را در یک قفس سمی از تولد تا مرگ حبس کرده است.
زید الرعد الحسین رئیس سازمان حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به اینکه پاسخ اسرائیل به تظاهرات مردم غزه به طور کامل نابرابر و نامناسب بود تاکید کرد که اسرائیل به طور سیستماتیک 1.9 میلیون نفر از مردم غزه را از اولین حقوق انسانی و حقوق بشر محروم کرده است.

به گزارش نامه نیوز، وی همچنین اضافه کرد؛ اسرائیل مردم غزه را از بدو تولد تا زمان مرگ در یک منطقه سمی کثیف درون قفس کرده است.

وی در نشست ابتدایی شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بررسی خشونتهای اخیر در مرز غزه با انتقاد شدید از رژیم صهیونیستی تاکید کرد که نیروهای اسرائیلی 60 نفر را فقط در روز دوشنبه گذشته کشته‌اند.

وی ادامه داد؛ هیچ طرفی با حوادث هفته گذشته امنیتش بیشتر نشده است و چشم انداز پایان اشغالگری، پایان خشونت و پایان ناامنی درحال ناپدید شدن است.

امسال گذرگاه رفح در ماه رمضان باز می ماند

به گزارش روسیا الیوم، اداره گذرگاه رفح با صدور بیانیه مطبوعاتی کوتاه اعلام کرد که مراجع مصری تصمیم به تداوم فعالیت این گذرگاه در طول ماه مبارک رمضان به منظور کاهش فشار بر روی ساکنان غزه گرفته‌اند.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر نیز طی بیانیه‌ای کوتاه در صفحه رسمی خود در پایگاه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده بود که «به دستگاه‌های ذی‌ربط دستور داده اقدامات لازم را برای تداوم فعالیت گذرگاه زمینی رفح در طول ماه مبارک رمضان اتخاذ کنند تا زمینه کاهش درد و رنج برادران مان در نوار غزه فراهم شود.»

این در حالی است که مصر از شنبه تا سه شنبه گذشته گذرگاه رفح را به منظور سفر و بازگشت شهروندان فلسطینی در هر دو جهت باز کرده بود و بعدا آن را تا روز پنجشنبه تمدید کرده بود.

منبع: فارس
برچسب ها: فلسطین ، غزه ، اسرائیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین