کد خبر: ۵۱۴۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
« اشتباه بزرگ صدا وسیما این است که دولت را از حاکمیت جدا می داند و فکر می کند در صورت برجسته سازی نقاط ضعف، مردم فقط به دولت بدبین خواهند شد، در صورتی که این طرز فکر اشتباه است و مردم به کل حاکمیت ناامید خواهند شد.»
سید کاظم اکرمی، تحلیلگرمسائل سیاسی، تکیه صرف بر بیان نقطه ضعف های دولت را نادرست می داند و می گوید: باید خوب و بد کارهای دولت در کنار هم گفته شود. 

وی با اشاره به اینکه انتقاد از دولت به صورت منطقی و اخلاقی کاری است که هم رسانه ها وهم صدا و سیما باید انجام بدهند، می گوید: انتقاد از دولت، کار اشتباهی نیست؛ اما کاری که صدا وسیما در حال حاضر انجام می دهد متفاوت با انتقاد است. 

این تحلیلگرسیاسی می افزاید: اینکه رسانه ملی، بسیاری از اقدامات مثبت دولت را نادیده می گیرد درست نیست؛ چرا که نتیجه این رفتار رسانه ای باعث می شود مردم نسبت به دولت واقداماتی که  انجام می دهد بی اعتماد شوند و افزایش این بی اعتمادی ها، نتایج بسیار مخربی در جامعه خواهد داشت و از جمله اینکه مردم را به سمت رسانه های خارجی سوق می دهد.

اکرمی بعنوان نمونه به اتفاقاتی که در جریان بازگشت زائران اربعین و پیش آمد اشاره کرده و می گوید : صدا و سیما به صورت گسترده روی کاستی ها مانور داد در حالی که دولت در جریان برگزاری مراسم اربعین، اقدامات مفید بسیاری هم انجام داد اما اینکه صدا و سیما فقط این کاستی ها را بیان کرده و آنها را بزرگ جلوه بدهد منطقی و اخلاقی نیست،  باید  خوب و بد را در کنار یکدیگر بیان کرد نه این که فقط از کاستی ها گفت.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: زمانی که دایما از کاستی ها بگوییم مردم نسبت به کارآمدی دولت ناامید می شوند و این نا امیدی فقط دامن دولت را نمی گیرد چرا که مردم، دولت را از حاکمیت جدا نمی دانند ودر این شرایط، تنها به دولت بدبین نمی شوند بلکه نسبت به کل حاکمیت نا امید خواهند شد. 
 
اکرمی تصریح کرد:همه کسانیکه در کشورمان مسئول هستند باید به وحدت ملی بیندیشند؛ چرا که مشکل ما در حال حاضر همین است و وحدت مردم دچار خدشه شده است.

وی در ادامه به موضوع تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا اشاره کرده و می گوید: در این شرایط ضروری است تا ضمن بیان انتقادات، منافع ملی مدنظر قرار گیرد و با پرهیز از سیاسی بازی، دولت را در حل مشکلات یاری کرد، بیان انتقادات سازنده و ارائه راهکار راه حلی است که در این زمینه ضروری است صدا و سیما و هر رسانه دیگری مد نظر قرار دهد.

این تحلیلگر سیاسی افزود: امروز اقتصاد کشور در شرایط خاصی به لحاظ تحریم ها قرار دارد و در این شرایط ضروری است تا همدلی و همراهی بیشتری در خصوص مسائل مختلف وجود داشته باشد تا ضمن بیان انتقادات ، مشکلات به شیوه صحیح پیگیری و حل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
چندرسانه‌ای
حوادث
وبگردی
ببینید
بشنوید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین